15 366 mebli od 63 producentów
22 000 opinii klientów
Internetowy Salon. Internetowe Ceny.

Jaki regał na zabawki wybrać?

Utrzymanie porządku w pokoju dziecka to spore wyzwanie. Trzeba gdzieś pomieścić rosnącą liczbę zabawek, książeczek oraz akcesoriów i właśnie z tego powodu warto sięgnąć po pojemny regał. Mebel ten ułatwi organizację dziecięcej przestrzeni i uporządkowanie zabawek, a przy tym będzie idealnym dopełnieniem aranżacji. Jaki regał na zabawki wybrać? Czym się kierować?

Udostępnij:
Jaki regał na zabawki wybrać?

Dlaczego warto kupić regał na zabawki? 

Pokój dziecięcy to miejsce, w którym bardzo często panuje rozgardiasz, a porządek udaje się zachować na krótki czas po sprzątaniu. Nie ma w tym nic dziwnego, w końcu dzieci spędzają czas na zabawie, a do tego potrzeba zabawek i różnorodnych akcesoriów. By okiełznać ten zabawkowy chaos, warto zadbać o odpowiednie umeblowanie pokoju dziecka i o dobrą organizację przestrzeni. Szczególnie dobrym pomysłem na przechowywanie zabawek jest ich rozmieszczenie na praktycznym regale.

Regały na zabawki mogą być wyposażone w spore półki, szuflady i pojemniki. Zaprojektowano je właśnie z myślą o przechowywaniu dziecięcych szpargałów – półki są pojemne, głębokie i odpowiednie zarówno na książki, jak i na pudełka z klockami lub maskotki. Przy odrobinie starań, na regale można umieścić większość dziecięcych zabawek oraz książeczek, dzięki czemu pokój dziecka łatwiej będzie uporządkować.

Regał na zabawki dla dziecka to mebel, który można wykorzystać przy uczeniu pociechy porządkowania pokoju. Jeśli każda zabawka i książeczka będzie miała swoje miejsce na regale, dziecko łatwiej nauczy się odkładania przedmiotów na miejsce po skończonej zabawie. Łatwiej też będzie mu odnaleźć potrzebne elementy w trakcie zabawy. Regał na zabawki dla dzieci to również świetny akcent estetyczny w pomieszczeniu – swym kształtem i kolorem może być idealnym uzupełnieniem aranżacji.

Ogromną zaletą regałów na zabawki jest ich uniwersalność. Gdy dziecko jest małe, można przechowywać na nich maskotki. Gdy dziecko podrośnie, regał może przydać się do przechowywania książek, gier planszowych, ozdobnych figurek i tym podobnych elementów, które będą zgodne z bieżącymi zainteresowaniami dziecka.

Kolekcja Domini

Kolekcja Domini

Jaki rodzaj regału na zabawki wybrać? 

Regał na zabawki dla dziecka to nie regał na książki do salonu – nie musi być prostokątny, płytki i utrzymany w neutralnej kolorystyce. W sprzedaży można znaleźć wiele ciekawych rozwiązań do pokojów dziecięcych, a wśród nich:

  • Regał z kwadratowymi półkami – najczęściej jest to regał obustronny, który można jednak ustawić przy ścianie. Każda z półek ma kwadratową przestrzeń jednakowej wielkości. W tych „okienkach” z łatwością można zmieścić książki i wszelkie zabawki. Zaletą takiego regału jest niska cena oraz to, że wszystkie zabawki są widoczne, co ułatwia znalezienie odpowiedniej, a wadą jest fakt, że trudniej utrzymać porządek na otwartych półkach.
  • Regał z szufladami – część półek może być otwarta, a część to pojemne szuflady. Taki regał ułatwia uporządkowanie dziecięcych przedmiotów. W szufladach można trzymać mniej estetyczne lub drobne przedmioty.
  • Regał z pojemnikami lub koszami – ma podobną konstrukcję do regału z półkami, ale dodatkowo na części z nich lub na wszystkich półkach są jeszcze dodatkowe pojemniki. Mogą być one wykonane z tworzywa, filcu lub mieć formę plecionych koszyków.
  • Regał schodkowy – ciekawie się prezentuje i świetnie sprawdza się w pokojach na poddaszu ze skosami.
  • Regał o fantazyjnym kształcie – w dziecięcym pokoju może sprawdzić się także regał w ciekawym kształcie, jak choćby w formie domku, drabiny lub w kształcie wieżowca.
  • Regał drabinkowy – ma nietypową konstrukcję, przypomina drabinę, którą oparto o ścianę, a na jej szczebelkach znajdują się pojemne półki. Taki regał musi zostać przykręcony do ściany, może być szerszy dołem i węższy u góry. To rozwiązanie o designerskim charakterze, które jest chętnie wybierane do dziecięcych pokoi.

To, jaki regał na zabawki sprawdzi się najlepiej, w sporej mierze zależy od tego, co dokładnie będzie na nim przechowywane. Książki, maskotki i duże zabawki najwygodniej trzymać na półkach. Drobne elementy, klocki, małe figurki i tym podobne przedmioty lepiej przechowywać w szufladach lub koszach.

Z jakiego materiału regał wybrać? 

Meble do pokoju dziecka mogą być wykonane z różnorodnych materiałów. W wielu przypadkach są to elementy wystroju, które za jakiś czas trzeba będzie zmienić na inne, gdy potrzeby dziecka ulegną zmianie, dlatego też wielu kupujących decyduje się na sprawdzone i niedrogie rozwiązania, jak:

  • Regał plastikowy – najczęściej jest to najtańsza z dostępnych opcji. Regał plastikowy jest lekki, łatwo go przewieźć, przesunąć i utrzymać w czystości. Jego estetyka może być zbliżona do mebli w okleinie, ale są też regały plastikowe wielobarwne, a nawet transparentne lub na stelażu z kółkami.
  • Regał drewniany – chcąc umeblować dziecięcy pokój ze smakiem i zachować spójność pomiędzy jego wystrojem, a estetyką innych pomieszczeń, można zdecydować się na drewniany regał na zabawki. Może być on w kolorze naturalnego drewna albo pomalowany na biało lub na dowolny inny kolor. Zaletą regału drewnianego jest jego wysoka trwałość i możliwość łatwego odnowienia drewnianej powierzchni, gdyby uległa uszkodzeniu.
  • Regał z płyt meblowych – niedrogim, a solidnym i estetycznym rozwiązaniem może być również regał wykonany z płyt meblowych i wykończony okleiną. Jego zaletą jest stosunkowo lekka, a jednocześnie wytrzymała konstrukcja i przyjemna cena.

Wybierając regał do dziecięcego pokoju, trzeba koniecznie zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału został wykonany, a także dopasować go pod względem estetyki i kolorystyki do wystroju wnętrza. Szczególnie chętnie wybierane są regały w białym kolorze, a także z jasnego drewna. Niektóre regały dla dzieci są zdobione kolorowymi elementami, mają wzorzyste boki lub drzwiczki i tym podobne ozdobniki – to ciekawa opcja, ale należy pamiętać o tym, że tego rodzaju meble szybciej się dziecku znudzą.

Kolekcja Sigma do pokoju dziecięcego i młodzieżowego

Kolekcja Sigma do pokoju dziecięcego i młodzieżowego

Regał na zabawki do pokoju dziecięcego 

Zakup regału na zabawki do pokoju dziecka to bardzo dobra decyzja. Zabawki, książeczki i akcesoria o wiele wygodniej jest przechowywać właśnie na regale, a nie w szafie lub komodzie. Wybierając regał lub jakiekolwiek inne meble do dziecięcego pokoju, warto jeszcze pamiętać o kwestiach bezpieczeństwa.

Idealny regał do dziecięcego pokoju powinien mieć stabilną konstrukcję, którą i tak należy przytwierdzić do ściany. Małe dzieci czasami próbują wspinać się na meble, a także łapią się ich podczas nauki chodzenia. Jeśli regał nie będzie przykręcony, a jego obciążenie będzie znikome, może nawet przewrócić się pod ciężarem dziecka, dlatego też tak ważne jest wybranie odpowiednich mebli i ich solidne przytwierdzenie do ściany. Regał do pokoju malucha nie powinien mieć ostrych elementów, wystających drążków i uchwytów, o które można się uderzyć. Najlepszym wyborem okazują się meble o prostych kształtach, które można dodatkowo zabezpieczyć specjalnymi nakładkami na narożniki. Regały w dziecięcych pokojach nie powinny być również specjalnie wysokie – dziecko i tak nie dosięgnie do wyższych półek, a mogą one zachęcać do wspinaczki lub wchodzenia na krzesła, by dotrzeć do wyżej położonych rzeczy.

Przy zakupie mebli do pokoju dziecka, warto zwracać uwagę na wiele detali. W tym wypadku bardzo ważna jest nie tylko estetyka i funkcjonalność mebla, ale też jego adekwatność do dziecięcych potrzeb. Przechowywanie zabawek i dziecięcych przedmiotów na regale to bardzo wygodne rozwiązanie, dlatego też regał sprawdzi się praktycznie w każdym dziecięcym pokoju.

Zobacz regałyZaufało nam ponad 300 000 klientów
Zaczynaj zakupy mebli u nas i oszczędzaj czas kupujac meble on-line
99% Klientów nas poleca
To średnia z 11 000 opinii zadowolonych klientów
Doradzamy i inspirujemy
Nasi specjaliści pomogą Ci wybrać idealne meble. Zacznij chat lub zadzwoń. zadzwoń.