15 366 mebli od 63 producentów
22 000 opinii klientów
Internetowy Salon. Internetowe Ceny.

Zadbaj o swój balkon! Wybierz meble na balkon, które odmienią tą przestrzeń.

Udostępnij:

Meble na balkon

Lato za pasem, dlatego czas najwyższy, żeby zadbać o swój balkon! Dla wielu to niewykorzystana w pełni przestrzeń domu czy mieszkania. To błąd, bo skrywa ona niezwykły potencjał i może stać się naprawdę pięknym miejscem! Odpowiedni dobór mebli na balkon, kilka roślin doniczkowych i dobry pomysł może sprawić, że ta przestrzeń całkowicie się odmieni. Oto kilka rad, które pomogą Wam w zmianie tego miejsca w strefę odpoczynku.

 

Pierwsze kroki

Od czego powinniśmy zacząć metamorfozę naszego balkonu? Zdecydowanie od zrobienia generalnego porządku! Czas na pozbycie się wszelkich niepotrzebnych rzeczy i oczyszczenie tej przestrzeni. Dokładne umycie balustrady i płytek czasami potrafi “odmłodzić” balkon o kilka lat, dlatego warto się do tego naprawdę przyłożyć. Tak wysprzątana przestrzeń jest idealną bazą do wyboru mebli na balkon, dodatków oraz roślin, które się tam znajdą.

 

Meble na balkon - jakie wybrać?

Wybór mebli na balkon to trudna decyzja. Pamiętać należy, że meble balkonowe muszą znieść więcej, niż te z których korzystamy w zamkniętych przestrzeniach. Narażone na działanie czynników zewnętrznych szybciej się starzeją. Dlatego warto zainwestować w te, wykonane z wytrzymałych materiałów, które posłużą nam dłużej niż dwa sezony.

Idealnym rozwiązaniem będą krzesła z kolekcji Tamara, które zostały wykonane z eko-rattanu odpornego na działanie czynników atmosferycznych. Ich drewniane nóżki podkreślą jednak naturalną stylistykę mebla. Jeśli na balkonie chcemy głównie czytać lub leniuchować, warto zdecydować się na leżak lub fotel. W tym przypadku dobrym rozwiązaniem będzie fotel z podnóżkiem Parado, który stworzy wygodne (i ciekawe wizualnie) miejsce do odpoczynku!

Fotel Parado

Fotel z podnóżkiem Parado

 

Jeżeli na balkonie mamy mniej miejsca, zdecydujmy się na wąskie meble bez szerokich podłokietników. Tutaj dobrze sprawdzą się krzesła Midas. Razem ze stolikiem z tej samej kolekcji stworzą praktyczne rozwiązanie na balkon. Śniadania i obiady spożywane na balkonie? Od teraz to możliwe!

Krzesło Midas

Krzesło Midas

 

Jakie dodatki na balkon?

Kiedy meble na balkon mamy już wybrane, warto pomyśleć o dodatkach, które nadadzą tej przestrzeni charakteru. W przypadku balkonu nie możemy zapomnieć o roślinach, które dadzą nam namiastkę własnego ogrodu. Na balkonie sadzić można praktycznie wszystkie gatunki roślin, od bylin, ziół i kwiatów jednorocznych po iglaki i krzewy. Musimy jednak pamiętać, aby były one posadzone w odpowiednich donicach. Dzięki temu przetrwają nawet kilka lat. 

 

Sprytne balkonowe rozwiązania

Balkon to najczęściej nieduża przestrzeń, dlatego warto wybierać takie rozwiązania, które będą wyglądać estetycznie i spełniać będą kilka funkcji. Dobrym rozwiązaniem będą skrzynki, które łączą w sobie funkcję schowka i siedziska! Możemy zrobić je również samodzielnie z odpowiednio odnowionych i wyczyszczonych drewnianych skrzynek po jabłkach.

 Przy dekorowaniu balkonu warto pomyśleć również o świecach, lampionach i lampkach, które wieczorem wprowadzą romantyczną atmosferę. Oplecione wokół balustrady rozświetlą przestrzeń i sprawią, że będziemy mogli korzystać z niej nawet do późnych godzin!

 

Balkon to miejsce, które wiosną i latem może spełniać wiele funkcji, być strefą odpoczynku, miejscem pracy czy jadalnią na świeżym powietrzu, a wieczorem zmieniać się w romantyczne miejsce idealne na randkę. Dlatego tak ważne jest, aby wybrać odpowiednie meble na balkon i dostosować je do naszych preferencji. Pamiętaj, że wszystkie niezbędne rzeczy, których potrzebujesz, aby odmienić swój balkon znajdziecie na naszej stronie TUTAJ. Urządźcie z nami swój balkon!