Infolinia: 533 355 377 lub 22 465 99 70
(Pon-Pt 9:00-21:00, Sob-Nd 9:00-18:00)
0
Schowek
0
KOSZYK
Jesteś tutaj: 

Jakie oświetlenie wybrać do kuchni?

 
 
Kuchnia jest miejscem dosyć szczególnym, ponieważ to właśnie w niej spędzamy znaczną część dnia. To pomieszczenie bardzo często stanowi niejako „serce” domu, bo w niej spożywa się wspólne posiłki i często spotyka ze znajomymi na kawie. W małych mieszkaniach często także pełni funkcję jadalni. Ponieważ w kuchni wykonuje się wiele czynności oświetlenie znajdujące się w niej nie powinno ograniczać się tylko do jednego punktu świetlnego w centralnej części sufitu.
 
Dobre oświetlenie to podstawa dobrej kuchni

Jakie powinno być oświetlenie w kuchni?

• barwa światła powinna być dostosowana do otoczenia
• pomieszczenie powinno być równomiernie oświetlone
• powinna się w nim znajdować odpowiednia ilość światła
 
Ponieważ w kuchni znajduje się wiele sprzętów kuchennych i mebli ciężko uzyskać równomierne oświetlenie. Szafki czy półki powieszone nad blatem blokują dostęp światła z lampy sufitowej. Z tego powodu kuchnia powinna być oświetlona co najmniej kilkoma punktami świetlnymi przez co zmniejszy się strefa miejsc słabo oświetlonych.
 
 

Odpowiednie źródła światła w kuchni:

• oświetlenie górne
• oświetlenie blatu roboczego
 
Oświetlenie blatu i oświetlenie centalne

 

Jak dobrze oświetlić kuchnię?

 

Duże lampy to dużo światła
  • Bardzo dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie kilku lamp rozmieszczonych symetrycznie na suficie kuchni. Zmniejszy to wielkość przestrzeni niedoświetlonych.
  • Taki rozkład oświetlenia jest prawidłowy dla kuchni o stosunkowo niewielkiej przestrzeni. W przypadku większej kuchni warto zastanowić się nad zainstalowaniem kilku dodatkowych punktów oświetlenia. Pozwoli to na wzmocnienie światła w środkowej części kuchni oraz zmniejszenie obszarów niedoświetlonych w obrzeżnych częściach kuchni. Przy takim rozmieszczeniu w punktach najczęściej używanych dochodzi do nakładania się światła dzięki czemu są one najdokładniej oświetlone. Dobrze oświetlony jest także stół i powierzchnia blatu roboczego.
  • Zastosowanie kilku źródeł oświetlenia w kuchni pozwoli na regulowanie jego natężenia w zależności od zapotrzebowania. Dobrym rozwiązaniem mogą okazać się kinkiety zamontowane na bocznych ścianach kuchni. Dają one delikatne, stłumione światło, z którego często korzystać można w trakcie kolacji lub nocnej wizyty w lodówce. Oświetlenie takie znacząco uspokaja wnętrze kuchenne.
Małe lampy tworzą niezwykły klimat
Dobre oświetlony stół na wspólne posiłki
  • Jeśli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami dużej kuchni połączonej z jadalnią warto zastanowić się nad zainstalowaniem lampy wiszącej bezpośrednio nad stołem jadalnianym. Nad stołem niewielkich rozmiarów w zupełności wystarczy pojedyncza lampa, jeśli stół jest większy dobrym rozwiązaniem będzie powieszenie dwóch, a nawet trzech lamp.
Otrzymuj jako pierwszy informacje o promocjach w naszym sklepie!
 
TwojeMeble.pl - To najlepszy internetowy sklep meblowy w Polsce. Posiada bardzo bogatą ofertę skierowaną zarówno dla osób szukających klasycznych jak i bardziej nowoczesnych mebli. W naszym serwisie znajdzie Państwo produkty takich firm jak: Black Red White, Meble Forte, Szynaka Meble, Meble Wójcik, Meble Bydgoskie i wielu innych największych polskich producentów meblowych. Prowadząc sklep meblowy online staramy się przygotować dla naszych klientów jak najbardziej atrakcyjną pod względem cenowym ofertę mebli. TwojeMeble.pl to sklep meblowy właśnie dla Ciebie!