internetowy sklep z meblami od 2003 roku  |  klienci nas polecają  |  pomagamy i doradzamy
Zakupy przez telefon 22 465 99 70
Pon-Pt 9:00-21:00, Sob-Nd 9:00-18:00

Jak wybrać zmywarkę?

 

 

 

Dlaczego warto mieć zmywarkę?

Zmywarka zaoszczędzi twój czas
 • Urządzając nową kuchnię nie zapomnijmy przewidzieć miejsca dla zmywarki. Niektórzy zapytają dlaczego, przecież do tej pory jej nie mieliśmy i naczynia były zmyte należycie. Zauważmy jednak, że używając zmywarki nie tylko naczynia lśnią czystością, są też inne plusy posiadania tego urządzenia. Przede wszystkim oszczędzamy nasz czas, który możemy spożytkować zupełnie inaczej.

 

 • Zamiast stać przed zlewozmywakiem kilkadziesiąt minut dziennie, wystarczy nałożyć brudne naczynia do zmywarki i włączyć odpowiedni program. Resztę zrobi za nasz maszyna, a nam po zakończeniu programu, pozostanie wyciągnąć czyste naczynia ze zmywarki i poukładać je na półkach.

 

 

Mniejsze zapotrzebowanie na wodę i energię
 • Ponadto w ten sposób oszczędzamy pieniądze. Zmywarka zużywa znacznie mniej wody i energii, by umyć tę samą ilość naczyń, co my, myjąc ręcznie. Średnie zużycie wody przez zmywarkę, to ok. 15litrów i 1 kWh energii, co daje nam koszt ok 1zł za jedno zmywanie. My w tym czasie wylejemy 30 litrów wody, nie mówiąc o potrzebnej na ten cel energii i naszych chęciach.

 

 • Zwróćmy również uwagę na dokładność mycia. Ludzkie dłonie są w stanie znieść maksymalnie temperaturę 40ºC, podczas gdy woda w zmywarce osiąga nawet 70ºC. Wysuszone naczynia, dzięki specjalnym środkom nabłyszczającym, będą wyglądać jak nowe, czego nigdy nie osiągniemy myjąc ręcznie.
 
 

Jak wybrać idealną zmywarkę?

 

Zmywarki wolnostojące lub do zabudowy

 

Podejmując decyzję o zakupie zmywarki, zwróćmy uwagę na jej gabaryty. Do wyboru mamy dwa rozmiary zmywarek, szerokości 45 cm oraz 60cm. Ta mniejsza (pomieści ok.6-10 kompletów naczyń) dedykowana jest dla tych, którzy na codzień mają niewielką ilość naczyń do zmycia. Dla tych, na których codziennie czeka góra brudnych naczyń proponujemy wybór większej zmywarki (12, 13 kompletów). Wejdzie do niej więcej naczyń o dużych gabarytach jak np. garnki, czy patelnie. Pozostałe wymiary zmywarki raczej są zbliżone do siebie tj ok. 85 wysokości i 60 głębokości.
Duża pojemność zmywarki
Oba typy można kupić w wersji z panelem odkrytym (przyciski na zewnątrz) lub z panelem zakrytym (przyciski widoczne po otwarciu zmywarki).
Panel sterowania zmywarki
 
Warto przyjrzeć się również programom, jakie posiada wybrana przez nas zmywarka. Powinna ona mieć co najmniej podstawowe programy (temp 50-65°C):
 
 • ZMYWANIE WSTĘPNE – do przyschniętych, niełatwo usuwalnych zabrudzeń, program pozwala namoczyć i usunąć większe resztki jedzenia, czas trwania ok. 15 min.;
 • EKONOMICZNY (ECO) – program zużywający mniej wody i energii w temp. ok. 50°C ale dłuższe pranie naczyń nawet 120-140 minut;
 • NORMALNY – do naczyń normalnie zabrudzonych, średnia temperatura waha się pomiędzy 50°C -70°C, czas ok. 90 min.;
 • INTENSYWNY - dla bardzo zabrudzonych naczyń, płukanie wstępne w temeraturze ok 50°C, zmywanie 60°C i ponowne płukanie oraz nabłyszczanie w 70°C;
 • KRÓTKI - program skrócony, szybkie zmywanie, przeznaczony do lekko zabrudzonych naczyń;
 • BIO – do naczyń wrażliwych na wysoką temperaturę; Dodatkowo warto aby zmywarka miała programy dodatkowe: (wykonywane w temperaturze 35-75°C)
 • PÓŁ ZAŁADUNKU – ½ wsadu, pozwala zmniejszyć ilość energii i wody do wielkości załadunku;
 • EKOLOGICZNY – małe zużycie wody i detergentów;
 • AUTO – program automatyczny;
 • OPÓŹNIONY START - pozwala opóźnić rozpoczęcie zmywania od 3 do 12 godzin w zależności od modelu;
 • ELEKTRONICZNY SENSOR – wskazuje, który program będzie najodpowiedniejszy dla ilości i stopnia zabrudzenia naszych naczyń;
Klasa energetyczna zmywarki
Jak w przypadku innych urządzeń AGD, zmywarki występują w 7 klasach energetycznych, od A do G, przy czym zmywarka o klasie A jest energooszczędna. Różnica pomiędzy klasami wynosi 12%, co przy porównaniu klasy A i D wynosi 36%. Podobną skalę mamy przy klasach zmywania i suszenia, również A jest najlepsza.
Równie ważny jest poziom hałasu zmywarki, mierzony w decybelach (dB). Jeżeli urządzenie „hałasuje” w granicach 40 dB zaliczane jest do cichych. Ma to znaczenie przy kuchniach otwartych, połączonych z innym pomieszczeniem, np. salonem.
Pamiętajmy też, aby zmywarka podłączona była do gniazdka z bolcem, tzw uziemieniem, to ochroni urządzenie przed spaleniem w przypadku awarii sieci elektrycznej.
Na zmywarce nie oszczędzajmy. Kupmy dobry sprzęt, bo nic tak nie denerwuje, jak brudne naczynia, które już teoretycznie powinny być czyste.
 

Działamy od 2003 roku

Sklep internetowy zakładaliśmy w 2003 roku. Dzisiaj jesteśmy największym meblowym sklepem online.

99% Klientów nas poleca

99% naszych Klientów pozytywnie ocenia zakupy zrobione w naszym sklepie

Doradzamy i inspirujemy

Jesteśmy do Twojej dyspozycji 7 dni w tygodniu. Zacznij chat lub zadzwoń. zadzwoń.