15 366 mebli od 63 producentów
22 000 opinii klientów
Internetowy Salon. Internetowe Ceny.

Jak otworzyć wino bez korkociągu? Poznaj sprawdzone sposoby!

Poznaj praktyczne i sprawdzone metody otwierania wina bez użycia korkociągu. Odkryj różnorodne sposoby na wydobycie korka z butelki oraz ciesz się ulubionym trunkiem nawet w przypadku braku korkociągu. Porady na temat otwierania wina bez korkociągu czekają na Ciebie!

Udostępnij:
Jak otworzyć wino bez korkociągu? Poznaj sprawdzone sposoby!

Sposoby na otwarcie wina bez użycia korkociągu

Wino to lubiany trunek, który świetnie sprawdza się jako dodatek do obiadu czy kolacji. Czerwone, różowe, białe, bezalkoholowe - możliwości jest sporo, więc każdy znajdzie opcję dla siebie. Ale czy wiesz, że do otwarcia wina nie potrzebujesz wcale klasycznego korkociągu? Otwieranie wina bez korkociągu jest jak najbardziej możliwe! Oto pierwsze sprytne sposoby:

  • wepchnięcie korka do butelki - pierwszym i chyba najprostszym sposobem na otwarcie butelki wina bez korkociągu jest wepchnięcie korka do środka butelki. Wykorzystując ten sposób musimy przede wszystkim uważać, by się nie ochlapać i wziąć pod uwagę, że nie będziemy mogli z powrotem zamknąć butelki. Dodatkowo ten sposób nie jest polecany dla droższych win - korek może zepsuć smak wina.

  • podgrzewanie szyjki butelki - jeśli posiadamy zapalniczkę lub mały palnik, możemy spróbować podgrzać szyjkę butelki trunku. Wytworzone ciśnienie wypchnie korek do góry! Uwaga! W tym przypadku musimy być jednak bardzo ostrożni, by nie doprowadzić do nadmiernego przegrzania szkła, które w takim wypadku może po prostu pęknąć!

  • wkręty i kombinerki - jeśli posiadamy dłuższy wkręt, możemy spróbować wykorzystać go jako bardzo prosty, tymczasowy korkociąg. Na początku musimy wkręcić wkręt w korek, tak głęboko jak tylko się da, a następnie z pomocą kombinerek przytrzymać i wyciągnąć go do góry.

  • nożyk - w ostateczności możemy spróbować wydłubać korek kawałek po kawałku za pomocą małego nożyka. Ta metoda jest jednak czasochłonna i niezbyt elegancka.

Jak otworzyć butelkę wina z pomocą codziennych przedmiotów?

Wino możemy otworzyć również z pomocą przedmiotów, które nie do końca kojarzą nam się z tym zadaniem! Oto jak można wykorzystać codzienne przedmioty do otwierania butelki.

  • but - otwieranie wina za pomocą buta może wydawać się niemożliwe, jednak tak naprawdę to sprawdzona i bezpieczna metoda otwierania butelki. Wystarczy, że butelkę włożymy do naszego buta, (butelka powinna stanowić z butem kąt prosty).  Następnie stabilnie trzymając but i butelkę, musimy uderzać nim o twardą powierzchnię. Możemy uderzać butem o ścianę lub o podłogę. Lepiej nie wykorzystywać do tego celu krzesła kuchennego. Na skutek uderzeń korek powoli będzie wysuwać się z butelki aż w końcu wypadnie.

  • nożyczki - w otwieraniu wina sprawdzą się również zwykłe, domowe nożyczki, ale takie z ostrymi końcami. Otwieramy nożyczki, tak by ich ostrza utworzyły kąt prosty, a następnie jedno ostrze nożyczek wbijamy w korek. Najlepiej, by wbić je tak głęboko jak to możliwe. Wbitymi nożyczkami kręcimy delikatnie, sprawdzając czy korek się wysuwa. Podczas otwierania wina tym sposobem, należy zachować ostrożność, by się nie skaleczyć się o krawędzie nożyczek!

Zestaw kuchenny Sara Line

Zestaw kuchenny Sara Line

Nietypowe narzędzia do otwierania wina

Oprócz typowych korkociągów oraz sprytnych sposobów na otwarcie butelki wina, istnieją również nietypowe narzędzia, które pozwalają na wydobycie korka z butelki. Oto nietypowe narzędzia do otwierania wina: 

  • korkociąg dźwigniowy - w przypadku tego korkociągu nie musimy męczyć się z wkręcaniem go do butelki. Wystarczy ruch dźwigni w dół, a następnie w górę, by wyciągnąć korek. To narzędzie pozwala otwierać wiele butelek szybko i bez poczucia zmęczenia.

  • Nablatowy otwieracz do butelek - ten otwieracz przytwierdzamy na stałe do blatu lub stołu kuchennego. Dzięki temu nie musimy go trzymać podczas wyciągania korka.

  • Elektryczny otwieracz do wina - elektryczny otwieracz do wina jest bardzo wygodnym sposobem otwierania butelek wina. Wystarczy nałożyć go na butelkę i przycisnąć przycisk, aby w ciągu sekundy otworzyć butelkę. To świetny gadżet dla lubiących nowinki techniczne!

  • korkociągi o zabawnym designie - klasyczny korkociąg może zamienić się również w małe dzieło sztuki użytkowej, jeśli zostanie ozdobiony wizerunkiem postaci z bajki lub filmu.

Otwieranie wina domowymi sposobami jest prostsze niż się wydaje. Jeśli więc nie macie pod ręką korkociągu, to nic straconego! Mamy więc nadzieję, że nasze sposoby na otwarcie wina bez narzędzi będą przydatne. A może zastanawiasz się, gdzie schować swoją kolekcję win? Zobacz nasze zestawy mebli kuchennych.

zestawy mebli kuchennych Zaufało nam ponad 300 000 klientów
Zaczynaj zakupy mebli u nas i oszczędzaj czas kupujac meble on-line
99% Klientów nas poleca
To średnia z 11 000 opinii zadowolonych klientów
Doradzamy i inspirujemy
Nasi specjaliści pomogą Ci wybrać idealne meble. Zacznij chat lub zadzwoń. zadzwoń.