Sposoby rozkladania sof

 

Decydując się na rozkładany mebel wypoczynkowy należy zwrócić uwagę na mechanizm rozkładania, jaki został w nim wykorzystany. Niezależnie czy wybieramy sofę, narożnik czy wersalkę, to właśnie on w dużej mierze determinuje funkcjonalność mebla i to, czy będziemy z niego zadowoleni.  W naszym sklepie meble tapicerowane znajdziecie w wielu wariantach rozkładania, tak aby każdy mógł wybrać idealne rozwiązanie, dostosowane do swoich potrzeb.

 

DL

System DL to jeden z najprostszych systemów rozkładania, który stosowany jest zarówno w narożnikach, jak i w sofach. Rozłożenie mebla z tym systemem rozpoczynamy od wysunięcia siedziska. Następnie wystarczy położyć oparcie i mebel jest gotowy do spania. System DL nie wymaga odsuwania mebla od ściany, a w modelach z tym rodzajem rozkładania najczęściej znajduje się pojemnik na pościel. Wszystkie meble z tą funkcją spania znajdziecie tutaj.
 

 

Klik-klak

Mechanizm klik-klak (typu wersalkowego) jest szybki i prosty w obsłudze. Pierwszym krokiem, przy rozkładaniu mebli z tego typu mechanizmem, jest podniesienie siedziska, a następnie dociśnięcie go w stronę oparcia do momentu usłyszenia charakterystycznego dźwięku “kilk”. Kolejnym krokiem jest opuszczenie siedziska. Wtedy słyszymy “klak”, który oznacza, że wersalka jest gotowa do spania. Charakterystycznym dla sof z mechanizmem klik-klak jest łączenie na środku, które dzieli powierzchnię na dwie części. W nowoczesnych modelach, w przeciwieństwie do ich starszych wersji,  łączenie to jest niemal niewyczuwalne. Obie części mebla tworzą równą powierzchnię, co znacząco podnosi komfort spania. Wersalki wymagają odsunięcia od ściany i najczęściej posiadają pojemnik na pościel. Znajdziecie w naszym sklepie pod tym linkiem.
 

 

Wózek

Rozkładanie sofy czy narożnika z systemem “wózek” rozpoczynamy od wyciągnięcia stelaża ukrytego pod siedzeniem. Aby uzyskać powierzchnię spania należy odwrócić miękką część siedziska i rozłożyć ją na wysuniętą konstrukcję. Taki rodzaj rozkładania zapewnia stosunkowo dużą przestrzeń spania w porównaniu do rozmiaru złożonego mebla i nie wymaga odsuwania go od ściany. Meble z tą funkcją spania znajdziecie tutaj

 

Easy-lift

Rozłożenie sofy czy narożnika z funkcją easy-lift polega na lekkim podniesieniu siedziska, a następnie pociągnięcia go w swoją stronę. W czasie rozkładania, spod siedziska automatycznie wysuwa się druga część powierzchni spania. Rozkładanie tego typu jest bardzo proste i nie wymaga odsuwania mebla od ściany ani użycia większej siły. Meble z tą funkcją spania znajdziecie w naszym sklepie pod tym linkiem.
 

 

Sedalift

Aby rozłożyć sofę z mechanizmem typu sedalift w pierwszej kolejności należy wyciągnąć wózek, który znajduje się pod meblem. Pojawi się konstrukcja ze złożonym materacem, którą musimy wysunąć do poziomu siedziska. Następnie należy rozłożyć materac i podeprzeć go składaną nóżką. W przypadku sof i narożników z systemem sedalift komfort spania zapewnia grubszy materac. Ten sposób rozkładania zastosowano w sofach, które znajdziecie pod tym linkiem.  

 

Stelaż belgijski

Stelaż belgijski rozkładaniem przypomina system stosowany w łóżkach polowych. Mechanizm składa się ze specjalnego stelażu oraz rozkładanych nóżek. Aby rozłożyć tego typu sofę czy narożnik, należy wysunąć do góry stelaż ukryty w siedzisku, a następnie “rozwinąć go”, rozkładając przy tym specjalne nóżki, podtrzymujące konstrukcję. Pianka ukryta w sofie z rozkładaniem typu ‘belgijka’ bywa cieńsza od tych użytych przy produkcji innych mebli wypoczynkowych. Stelaż belgijski nie wymaga odsuwania mebla od ściany. Meble z tą funkcją spania znajdziecie tutaj.

 

Delfin

System “delfin” to jeden z najbardziej popularnych mechanizmów rozkładania, który najczęściej stosowany jest w narożnikach. Rozłożenie mebla z zastosowanym systemem “delfin” polega na wyciągnięciu spod siedziska wbudowanej szuflady, a następnie wysunięciu znajdującej się w niej powierzchni do spania przy pomocy specjalnego uchwytu. Siedzisko oraz wysunięta część równają się na jednym poziomie tworząc powierzchnię do spania. Wszystkie meble z tą funkcja spania znajdziecie w naszym sklepie pod linkiem.
 

 

Stelaż włoski

Stelaż włoski to rozwiązanie, które polecane jest do spania codziennego. Rozłożenie mebla z tym systemem rozpoczynamy od pociągnięcia oparcia. W tym momencie oparcie i siedzisko ulegają złożeniu, a spod nich wysuwa się pełnowymiarowy i wygodny materac. W ten sposób uzyskujemy równą i komfortową powierzchnię spania. Rozkładanie mebla z tym systemem jest szybkie i co ważne, nie wymaga odsuwania go od ściany. 

 

Działamy od 2003 roku

Sklep internetowy zakładaliśmy w 2003 roku. Dzisiaj jesteśmy największym meblowym sklepem online.

99% Klientów nas poleca

99% naszych Klientów pozytywnie ocenia zakupy zrobione w naszym sklepie

Doradzamy i inspirujemy

Jesteśmy do Twojej dyspozycji 7 dni w tygodniu. Zacznij chat lub zadzwoń. zadzwoń.