15 366 mebli od 63 producentów
22 000 opinii klientów
Internetowy Salon. Internetowe Ceny.

Jak zrobić zagłówek do łóżka z poduszek – podpowiadamy

Zagłówek DIY – zrób go z nami! Ten element nie tylko dodatkowo udekoruje Twoją sypialnię. Będzie także wygodnym, przytulnym i miękkim dodatkiem, dzięki któremu przestrzeń nabierze całkowicie nowego charakteru! Całość jest łatwa do zrobienia, więc nie martw się, że projekt Cię przerośnie! Zobacz, jak wykończyć łóżko z zagłówkiem!

Udostępnij:
Jak zrobić zagłówek do łóżka z poduszek – podpowiadamy

Wybór poduszek do zagłówka

Każdy marzy o odrobinie miękkości i delikatności we własnej sypialni. Jeśli więc lubisz wygodny odpoczynek, postaw koniecznie na łóżko, które pozwoli Ci zrelaksować się w odpowiedni sposób. Przykładem są doskonale wykonane łóżka kontynentalne, które mają dodatkowy tapicerowany zagłówek. Dobry wybór to także nowoczesne półkotapczany i łóżka chowane, z którymi zaoszczędzisz przestrzeń w domu!

Twoje łóżko nie jest wyposażone w specjalne oparcie? Nic straconego! Zagłówek DIY z poduszek to doskonałe rozwiązanie do tradycyjnych ram łóżka, które nie mają oparcia. Takie rozwiązanie możesz wykonać w jedno popołudnie! W tym artykule podpowiadamy, jak przeprowadzić łatwy montaż tak praktycznego elementu ozdobnego. Pierwszym krokiem, przed przystąpieniem do prac, jest oczywiście skompletowanie materiałów.

Najważniejsze w projekcie własnoręcznie robionego zagłówka do łóżka są oczywiście same poduszki dekoracyjne. Ich wybór zależy od stylu, w jakim urządzona jest nasza sypialnia. Do wnętrz nowoczesnych polecamy minimalistyczne dodatki, które ułożą się w doskonałe wezgłowie. Przestrzenie boho czy scandi mogą mieć poduszki w neutralnych barwach lub kolorach ziemi, a sypialnie w klasycznym stylu – dodatki w ponadczasowej bieli. W tym projekcie poduszek powinno być (w zależności od ich rozmiaru i rozmiaru łóżka) od 12 (4 poduszki x 3 rzędy) do nawet 15 (5 poduszek x 3 rzędy).

Tworzenie zagłówka krok po kroku

Jeśli Twoim marzeniem jest łóżko z zagłówkiem, podpowiadamy, jak dopasować ten element do tradycyjnego łóżka 160x200 czy łóżka 180x200. Wbrew pozorom zadanie nie będzie trudne, wystarczy tylko działać zgodnie z planem. 

Oto 6 kroków do stworzenia własnego zagłówka:

  1. Wybór formy zagłówka DIY. Sposobów na wykonanie zagłówka jest naprawdę sporo. Takie elementy mogą więc być drewniane, plecione, wykonane z materiałów, którymi obszywamy wybrane podłoże. W tym poradniku omawiamy budowę modelu z poduszek dekoracyjnych, więc aby rozpocząć pracę, wybierz poduszki idealne do swoich potrzeb.
  2.  Materiały do zagłówka z poduszek dekoracyjnych. Oprócz samych poduszek do wykonania zagłówka do łóżka potrzebne są także: płyta MDF, która posłuży za stelaż całego projektu, farby do pomalowania lub tkaniny do obicia zagłówka oraz taśma na rzep.
  3.  Rozmiary zagłówka DIY. Jeśli już wiesz, jak ma wyglądać Twój zagłówek, czas dokładnie zmierzyć przestrzeń za łóżkiem, a także obliczyć, jaki rozmiar mają mieć poszczególne poduszki dekoracyjne. To pozwoli Ci dociąć płytę MDF, a także wybrać odpowiednie dodatki do swojego projektu.
  4.  Łatwy montaż stelażu. Jeśli Twoje łóżko nie miało żadnego zagłówka, należy przywiesić nad nim specjalnie dociętą płytę MDF, na której umieścisz poszczególne poduszki. Płytę możesz obić materiałem lub pomalować – w zależności od wybranej koncepcji wyglądu całości.
  5.  Mocowanie poduszek dekoracyjnych. Na przygotowanym stelażu umieść rzepy, to samo zrób na każdej poszewce puszki, która ma zdobić Twój zagłówek DIY. Taka forma mocowania jest solidna, a przy tym pozwala m.in. wygodne odczepiać i prać poszewki.
  6.  Wykończenie zagłówka do łóżka. Czas na rozmieszczenie poszczególnych elementów zagłówka. Przywieść wybrane poduszki, rozmieść je kolorystycznie i ciesz się ciekawym, praktycznym i wyjątkowo estetycznym dodatkiem w swoim wnętrzu!

Kolekcja Lyon

Kolekcja Lyon

Personalizacja i dekoracja zagłówka

Wykonany według naszego sposobu zagłówek DIY można dowolnie ozdabiać. Sprawdzą się tutaj m.in. dodatkowe lampki. Można je rozmieścić wokół nowej zabudowy, tak aby uzyskać ciekawy efekt rozjaśnienia. Lampki wokół zagłówka wprowadzą do przestrzeni dużo ciepła i delikatności.

Ciekawą opcją są także zmieniane w zależności od pory roku poszewki na poduszki. Dzięki temu można dopasować swoje łóżko do aktualnego sezonu. Wiosenne kolory pastelowe, motywy kwietne w lecie, a także brązy, czerwienie i żółcie na jesień oraz czerwień i zieleń w zimie – opcji jest bardzo wiele!

Pomysłów na samodzielne wykonanie zagłówka do łóżka jest sporo. Wystarczą zapał i niedrogie materiały, aby efekt końcowy zaskoczył niejednego! 

Kolekcja Royal

Kolekcja Royal