internetowy sklep z meblami od 2003 roku  |  klienci nas polecają  |  pomagamy i doradzamy
Zakupy przez telefon 22 465 99 70
Pon-Pt 9:00-21:00, Sob-Nd 9:00-18:00

Jak urządzić przedpokój?

 

Przedpokój to wnętrze, które jest odzwierciedleniem całego domu . Dlatego urządzając to miejsce zwracamy uwagę na jego funkcjonalność, jak i na estetykę. Niestety, zwykle nie mamy dużego pola do popisu. Nasze przedpokoje są małe, nieustawne, wąskie i ciemne. Podpowiadamy, jak zaprojektować atrakcyjny wizualnie przedpokój, który będzie jednocześnie praktyczny i pojemny.
 

Przedsmak pokoju

Urządzając przedpokój, musimy pamiętać, że jego aranżacja zależy od rozmiaru dostępnej przestrzeni. W wąskim przedpokoju najlepiej umieścić niewielką lampkę, aby zapewnić ciepły blask, a dodatkowo dla optycznego powiększenia przestrzeni możesz ustawić również lustro. Do zabudowy mniejszego przedpokoju idealnym rozwiązaniem są szafy przesuwne, dzięki którym estetycznie i z ładem urządzisz to wnętrze.
Zasadą jest także unikanie dużych wycieraczek wykonanych np. z gumy. Jeśli potrzebujesz dywanu tylko przy drzwiach, wybierz piękny wełniany w stonowanym lub ciemnym kolorze, takim jak: szałwia, zieleń lub oliwkowy. Zaleca się, aby dominował ten sam kolor, który jest uwzględniony w innych głównych pomieszczeniach domu. Mniejsze dywaniki poleca się również ze względu na to, że łatwiej się je czyści, zwłaszcza że są one bardziej narażone na brud w wejściowej części domu.
 
 

Przykuj uwagę

Wybierz nowoczesne, oryginalne dzieło sztuki, może być to obraz w postaci wydruku lub lustro, które doda światła do ciemnego przedpokoju. Ten element będzie stanowił punkt centralny w Twoim holu wejściowym. Sztuka może zawierać jeden lub dwa kolory, które nawiązywać będą do innych dekoracji znajdujących się w domu. Może to być nawiązanie do koloru ścian, chodników, wykładzin lub innych dzieł sztuki.
 
 

Wybierz meble

Wybierz meble, które pasują do Twoich potrzeb. Atrakcyjne, niskie, drewniane szafki na buty, wieszaki i szafy przesuwne to idealne propozycje do przedpokoju. Meble przedpokojowe to swoistego rodzaju schowek na okrycia wierzchnie, na buty i inne rzeczy, które towarzyszą nam na co dzień. Gdyby nie różne schowki, w naszych mieszkaniach panowałby niemały chaos. Co ciekawe - nawet wówczas, gdy mamy ich naprawdę sporo, któregoś dnia odkrywamy, że przydałby się jeszcze jeden. Albo najlepiej dwa. W poszukiwaniu kolejnych skrytek wykorzystujemy każdy kawałek wolnego miejsca - pod łóżkiem i pod sufitem, pod schodami i pod wanną, w siedziskach i stolikach. Warto pamiętać, że również w tym wypadku świetnie sprawdza się stara wnętrzarska zasada, w myśl której jeśli nie można czegoś ukryć, należy to wyeksponować. Mówiąc krótko: schowek - mający, jak sama nazwa wskazuje, coś ukrywać - sam wcale ukryty być nie musi. Zwłaszcza wtedy, gdy miło na nim zawiesić oko. Dlatego warto wykorzystać różnego rodzaju elementy dekoracyjne, np. warto ustawić świeże kwiaty w gustownym wazonie, aby gość poczuł się u nas miło już na wejściu.
 
 

Mądrze wykorzystaj przestrzeń

Szkoda, żeby przestrzeń pod schodami pozostawała niewykorzystana, zwłaszcza w niedużych wnętrzach, gdzie liczy się każdy centymetr. Warto ją zagospodarować, na przykład aranżując oryginalne schowki.
 
 

Funkcjonalność i styl

Przedpokój musi służyć nie tylko jako domowy magazyn płaszczy, butów i parasoli, ale też robić dobre wrażenie na gościach i zapraszać ich na pokoje. Jak pogodzić tak różne zadania w niedużym pomieszczeniu? Do tego może posłużyć np. obszerna szafa i głęboki pawlacz pod sufitem - jak dotąd nie wymyślono lepszego sposobu na przechowywanie w przedpokoju zarówno wierzchnich ubrań, jak i sezonowo używanych rzeczy.
 

Działamy od 2003 roku

Sklep internetowy zakładaliśmy w 2003 roku. Dzisiaj jesteśmy największym meblowym sklepem online.

99% Klientów nas poleca

99% naszych Klientów pozytywnie ocenia zakupy zrobione w naszym sklepie

Doradzamy i inspirujemy

Jesteśmy do Twojej dyspozycji 7 dni w tygodniu. Zacznij chat lub zadzwoń. zadzwoń.