Infolinia: 533 355 377 lub 22 465 99 70
(Pon-Pt 9:00-21:00, Sob-Nd 9:00-18:00)
0
Schowek
0
KOSZYK
Jesteś tutaj: 

Jak urządzić przedpokój?

 

Przedpokój to wnętrze, które jest odzwierciedleniem całego domu . Dlatego urządzając to miejsce zwracamy uwagę na jego funkcjonalność, jak i na estetykę. Niestety, zwykle nie mamy dużego pola do popisu. Nasze przedpokoje są małe, nieustawne, wąskie i ciemne. Podpowiadamy, jak zaprojektować atrakcyjny wizualnie przedpokój, który będzie jednocześnie praktyczny i pojemny.
 

Przedsmak pokoju

Urządzając przedpokój, musimy pamiętać, że jego aranżacja zależy od rozmiaru dostępnej przestrzeni. W wąskim przedpokoju najlepiej umieścić niewielką lampkę, aby zapewnić ciepły blask, a dodatkowo dla optycznego powiększenia przestrzeni możesz ustawić również lustro. Do zabudowy mniejszego przedpokoju idealnym rozwiązaniem są szafy przesuwne, dzięki którym estetycznie i z ładem urządzisz to wnętrze.
Zasadą jest także unikanie dużych wycieraczek wykonanych np. z gumy. Jeśli potrzebujesz dywanu tylko przy drzwiach, wybierz piękny wełniany w stonowanym lub ciemnym kolorze, takim jak: szałwia, zieleń lub oliwkowy. Zaleca się, aby dominował ten sam kolor, który jest uwzględniony w innych głównych pomieszczeniach domu. Mniejsze dywaniki poleca się również ze względu na to, że łatwiej się je czyści, zwłaszcza że są one bardziej narażone na brud w wejściowej części domu.
 
 

Przykuj uwagę

Wybierz nowoczesne, oryginalne dzieło sztuki, może być to obraz w postaci wydruku lub lustro, które doda światła do ciemnego przedpokoju. Ten element będzie stanowił punkt centralny w Twoim holu wejściowym. Sztuka może zawierać jeden lub dwa kolory, które nawiązywać będą do innych dekoracji znajdujących się w domu. Może to być nawiązanie do koloru ścian, chodników, wykładzin lub innych dzieł sztuki.
 
 

Wybierz meble

Wybierz meble, które pasują do Twoich potrzeb. Atrakcyjne, niskie, drewniane szafki na buty, wieszaki i szafy przesuwne to idealne propozycje do przedpokoju. Meble przedpokojowe to swoistego rodzaju schowek na okrycia wierzchnie, na buty i inne rzeczy, które towarzyszą nam na co dzień. Gdyby nie różne schowki, w naszych mieszkaniach panowałby niemały chaos. Co ciekawe - nawet wówczas, gdy mamy ich naprawdę sporo, któregoś dnia odkrywamy, że przydałby się jeszcze jeden. Albo najlepiej dwa. W poszukiwaniu kolejnych skrytek wykorzystujemy każdy kawałek wolnego miejsca - pod łóżkiem i pod sufitem, pod schodami i pod wanną, w siedziskach i stolikach. Warto pamiętać, że również w tym wypadku świetnie sprawdza się stara wnętrzarska zasada, w myśl której jeśli nie można czegoś ukryć, należy to wyeksponować. Mówiąc krótko: schowek - mający, jak sama nazwa wskazuje, coś ukrywać - sam wcale ukryty być nie musi. Zwłaszcza wtedy, gdy miło na nim zawiesić oko. Dlatego warto wykorzystać różnego rodzaju elementy dekoracyjne, np. warto ustawić świeże kwiaty w gustownym wazonie, aby gość poczuł się u nas miło już na wejściu.
 
 

Mądrze wykorzystaj przestrzeń

Szkoda, żeby przestrzeń pod schodami pozostawała niewykorzystana, zwłaszcza w niedużych wnętrzach, gdzie liczy się każdy centymetr. Warto ją zagospodarować, na przykład aranżując oryginalne schowki.
 
 

Funkcjonalność i styl

Przedpokój musi służyć nie tylko jako domowy magazyn płaszczy, butów i parasoli, ale też robić dobre wrażenie na gościach i zapraszać ich na pokoje. Jak pogodzić tak różne zadania w niedużym pomieszczeniu? Do tego może posłużyć np. obszerna szafa i głęboki pawlacz pod sufitem - jak dotąd nie wymyślono lepszego sposobu na przechowywanie w przedpokoju zarówno wierzchnich ubrań, jak i sezonowo używanych rzeczy.
 
Otrzymuj jako pierwszy informacje o promocjach w naszym sklepie!
 
TwojeMeble.pl - To najlepszy internetowy sklep meblowy w Polsce. Posiada bardzo bogatą ofertę skierowaną zarówno dla osób szukających klasycznych jak i bardziej nowoczesnych mebli. W naszym serwisie znajdzie Państwo produkty takich firm jak: Black Red White, Meble Forte, Szynaka Meble, Meble Wójcik, Meble Bydgoskie i wielu innych największych polskich producentów meblowych. Prowadząc sklep meblowy online staramy się przygotować dla naszych klientów jak najbardziej atrakcyjną pod względem cenowym ofertę mebli. TwojeMeble.pl to sklep meblowy właśnie dla Ciebie!