15 366 mebli od 63 producentów
22 000 opinii klientów
Internetowy Salon. Internetowe Ceny.

Jak urządzić przedpokój?

Udostępnij:
Jak urządzić przepokój
Przedpokój to wnętrze, które jest odzwierciedleniem całego domu. Dlatego urządzając to miejsce zwracamy uwagę zarówno na jego funkcjonalność, jak i na estetykę. Dziś podpowiadamy, jak urządzić piękny przedpokój, również ten mniejszy!
 

Sprytne rozwiązania

Urządzając przedpokój, musimy pamiętać, że jego aranżacja zależy od rozmiaru dostępnej przestrzeni. W wąskim przedpokoju najlepiej umieścić niewielką lampkę, aby zapewnić ciepły blask, a dodatkowo dla optycznego powiększenia przestrzeni możemy ustawić również lustro. Zasadą jest także unikanie dużych wycieraczek wykonanych np. z gumy. Jeśli potrzebujesz dywanu tylko przy drzwiach, wybierz piękny wełniany w stonowanym lub ciemnym kolorze, takim jak: szałwia, zieleń lub oliwkowy. Zaleca się, aby dominował ten sam kolor, który jest uwzględniony w innych głównych pomieszczeniach domu. Mniejsze dywaniki poleca się również ze względu na to, że łatwiej się je czyści, zwłaszcza że są one bardziej narażone na brud w wejściowej części domu.
 
Kolekcja Cube

Dominujący element

Wybierz nowoczesne, oryginalne dzieło sztuki, może być to obraz w postaci wydruku lub lustro, które doda światła do ciemnego przedpokoju. Ten element będzie stanowił punkt centralny w Twoim holu wejściowym. Sztuka może zawierać jeden lub dwa kolory, które nawiązywać będą do innych dekoracji znajdujących się w domu. Do przykucia uwagi dobrze sprawdzi się też ciekawy mebel, np. szafka na buty Portofino.
 
Szafka Portofino
 
Dopasowane meble
Wybierzcie meble, które odpowiadają na Wasze potrzeby. Meble  do przedpokoju stanowią schowek na okrycia wierzchnie, na buty i inne rzeczy, które towarzyszą nam na co dzień. Gdyby nie różne schowki, w naszych mieszkaniach panowałby niemały chaos. Warto więc, by w przedpokoju znalazło się miejsce na szafkę na buty (również tę z siedziskiem), wieszak na ubrania lub szafkę na nie.  Jeśli Wasze wnętrze jest małe, wybierzcie wąskie szafki na buty, które zaoszczędzą miejsce. Niektóre modele od producenta Allhall mają tylko 15 cm głębokości! Więcej o różnego rodzaju szafkach na buty przeczytacie w naszym artykule tutaj. Jeśli nie chcecie, by płaszcze czy kurtki były cały czas widoczne, zrezygnujcie z wieszaka na rzecz szafy.
 
Kolekcja Prowansja
 
 
Mądrze wykorzystaj przestrzeń
W Waszym przedpokoju znajdują się schody? Szkoda, żeby taka przestrzeń pozostawała niewykorzystana, zwłaszcza w niedużych wnętrzach, gdzie liczy się każdy centymetr. Warto ją zagospodarować, na przykład aranżując oryginalne schowki. Sprytnym rozwiązaniem jest również wybranie mebli, które łączą kilka funkcji. Przykładem takiego mebla jest szafa Home Flash, która łączy funkcję szafki na buty, wieszaka i lustra!
 

Szafka Home Flash

Mamy nadzieję, że nasze wskazówki będą przydatne i pomogą urządzić Wam wymarzony przedpokój! Pamiętajcie, że więcej rad na temat aranżacji tego wnętrza znajdziecie tutaj. Zachęcamy do lektury!

 
Zaufało nam ponad 200 000 klientów
Zaczynaj zakupy mebli u nas i oszczędzaj czas kupujac meble on-line
99% Klientów nas poleca
To średnia z 11 000 opinii zadowolonych klientów
Doradzamy i inspirujemy
Jesteśmy do Twojej dyspozycji 7 dni w tygodniu. Zacznij chat lub zadzwoń. zadzwoń.