15 366 mebli od 63 producentów
22 000 opinii klientów
Internetowy Salon. Internetowe Ceny.

Czy szafka na buty z siedziskiem zmieści się do małego przedpokoju?

Szafki na buty mogą wyróżniać się zróżnicowanym designem. Najciekawsze modele to te, które mają dodatkowe siedzisko, np. z przechowywaniem. Wiele osób zastanawia się jednak, czy taki model będzie pasował do małego przedpokoju. Podpowiadamy, jak stworzyć zoptymalizowaną przestrzeń z tak praktycznym meblem w roli głównej!

Udostępnij:
Czy szafka na buty z siedziskiem zmieści się do małego przedpokoju?

Szafka na buty z siedziskiem – jak wybrać?

Rozglądając się za odpowiednią szafką na buty, warto jest skupić się na kilku podstawowych parametrach tego mebla. To pozwoli dobrać rozwiązanie, które jest szyte na miarę naszych potrzeb. W przypadku tego mebla nie warto iść na kompromisy. O jakich szczególnych cechach mowa? Będzie to przede wszystkim sam rozmiar mebla. Niewielki przedpokój potrzebuje idealnie dopasowanych dodatków, które dodatkowo nie zagracą przestrzeni.

Dobrze też postawić na pełną funkcjonalność. Szafki, które mają dodatkowe siedzisko czy dodatkowe półki będą idealnym rozwiązaniem typu 2 w 1. Pozwalają bowiem wprowadzić do wnętrza mebel, który z jednej strony pełni funkcję praktycznej szafki, z drugiej zaś jest dodatkową przestrzenią do siedzenia. Na małych metrażach takie sprytne rozwiązania są na wagę złota.

Oprócz powyższych cech dobra szafka na buty powinna być designerska i świetnie dopasowana do wnętrza pod względem stylistyki. Należy też wcześniej upewnić się, ile półek ma mebel, aby oszacować, czy pomieści wszystkie nasze buty. Ważna jest także łatwość czyszczenia oraz pełna wygoda użytkowania. To dzięki nim codzienne korzystanie z tego praktycznego mebla będzie znacznie ułatwione.

Zalety szafek na buty

Praktyczne meble mają zazwyczaj wiele walorów. Nie inaczej jest w przypadku szafek na buty. Tego typu meble pozwalają idealnie zorganizować nawet niewielką przestrzeń. Dzięki nim w domu panuje prawdziwy porządek, a każda para ulubionego obuwia ma swoje własne miejsce. Szafki pozwalają też na doskonałą oszczędność miejsca. Są zazwyczaj dość pojemne, dzięki czemu z łatwością ułożymy tam swoje buty, a nawet dodatki, np. w postaci akcesoriów do czyszczenia.

Ponadto szafki na buty są estetycznym elementem we wnętrzu i mogą pełnić kilka funkcji. Jeśli mają dodatkowe tapicerowane siedzisko, z łatwością usiądziemy tu i zdejmiemy lub założymy buty. Co ważne, istotą tego typu rozwiązań do przedpokoju jest pełna ochrona obuwia. Buty poukładane na zamykanych półkach nie kurzą się i są zawsze w pełni gotowe na kolejne wyjście! Istotnym jest fakt, że obuwie jest także poza zasięgiem naszych czworonogów, co pozwala mieć pewność, że ulubione trzewiki nie zostaną uszkodzone.

Szafki świetnie optymalizują przestrzeń i dają pełną wygodę użytkowania. Tutaj z łatwością zlokalizujemy bowiem konkretną parę butów, co znacznie przyspieszy nasze wyjście. Planując aranżację małego przedpokoju, zawsze warto więc pomyśleć o tego typu sprytnym rozwiązaniu, które perfekcyjnie uzupełni wnętrze.

Kolekcja Nevio

Kolekcja Nevio

Efektywna organizacja w przedpokoju

Ideą optymalizacji przestrzeni jest lepsza organizacja miejsca w przedpokoju. Jednym z kluczowych elementów w tym przypadku są praktyczne meble, np. szafki na buty z wieloma funkcjami. Innym ważnym czynnikiem może być np. dopasowany do pomieszczenia wieszak na ubrania. Warto go umieścić np. tuż nad szafką na buty, aby maksymalnie zaoszczędzić miejsce w małym przedpokoju. 

Kolejnym rozwiązaniem w przypadku organizacji przedpokoju jest idealnie wkomponowane lustro. To element, który jest niezbędny podczas szykowania się do wyjścia. Dobrze jest więc zawczasu pomyśleć, gdzie takie lustro będzie pasowało najlepiej. Uwaga, lustro do przedpokoju nie musi mieć dużej powierzchni. Wystarczy, aby było np. wąskie i wysokie, tak aby obejmować całą sylwetkę.

Istotnym elementem w organizacji przedpokoju są także dodatki. Jeśli dysponujemy wolnym miejscem, warto pomyśleć o designerskim stojaku na parasole, dodatkowym oświetleniu, np. w okolicach lustra czy małej, ale bardzo pomocnej szafeczce na klucze. Te drobiazgi pozwalają jeszcze lepiej dostosować wnętrze do naszych potrzeb.

Kolekcja Merano

Kolekcja Merano

Jak zmieścić szafkę na buty z siedziskiem?

Wybierając szafkę na buty do małego przedpokoju, największym wyzwaniem jest idealne wkomponowanie wybranego modelu w ramach naszego wnętrza. Jak to zrobić? Oto kilka kroków:

  1. Dokładnie wymierz przestrzeń – mały przedpokój wymusza idealne dopasowanie mebli do przestrzeni. Wykonaj precyzyjne pomiary dostępnego miejsca, a następnie wkomponuj szafkę na buty z siedziskiem w swoje niewielkie wnętrze.

  2. Postaw na kompaktową szafkę na buty – gdy mamy ograniczoną przestrzeń, warto jest wybierać modele mebli, które są kompaktowe. Ich mała, dość zwarta konstrukcja jest nie tylko bardzo estetyczna, ale także pozwala dobrze zagospodarować wnętrze.

  3. Wybieraj rozwiązania wielofunkcyjne – szafka na buty z siedziskiem z przechowywaniem, dodatkowymi szufladami na drobiazgi czy jakąkolwiek inną przestrzenią do przechowywania to idealny dodatek do małego przedpokoju.

  4. Zdecyduj się na minimalizm – dysponując niewielką przestrzenią, musimy pamiętać, że zawsze lepiej wybrać tu meble proste w formie, estetyczne i minimalistyczne. Świetnie podkreślą atuty wnętrza i zdecydowanie go nie przytłoczą!

  5. Kolorystyka – małe wnętrza zostaną optycznie powiększone, jeśli zdecydujemy się na jasne meble. Ciemna kolorystyka może bowiem przytłaczać przedpokój i sprawiać, że będzie on wyglądał na znacznie mniejszy, niż jest.

Szafka na buty to dodatek, który potrafi zmienić całe wnętrze. Dysponujesz niewielką przestrzenią? Warto więc dobierać ten meble bardzo rozsądnie i z pewnymi z góry zaplanowanymi założeniami, np. poszukując modelu wielofunkcyjnego czy wykonanego w minimalistycznym stylu. Dzięki temu unikniesz problemów związanych ze złym dopasowaniem mebla do swoich potrzeb.

Kolekcja Twist

Kolekcja Twist

Jeśli szukasz szafek na buty lub innych dodatków, np. nowoczesnych szaf do przedpokoju czy wielofunkcyjnych wieszaków do przedpokoju, koniecznie sprawdź ofertę naszego internetowego salonu meblowego. Tutaj znajdziesz praktyczne meble, które pozwolą Ci na maksymalną optymalizację przestrzeni w domu!