15 366 mebli od 63 producentów
22 000 opinii klientów
Internetowy Salon. Internetowe Ceny.

Powrót do przeszłości: wybieramy stolik kawowy w stylu retro

Stolik kawowy retro to ciekawa opcja, która nawiązuje do najlepszych projektów z minionych lat. Tego typu dodatek zachwyci fanów stylu vintage, ale nie tylko! Meble w stylu retro to także doskonałe uzupełnienie do nowoczesnych wnętrz, w których chcemy wprowadzić oryginalny akcent. Sprawdź, jak wybrać najciekawszy mebel w stylu retro!

Udostępnij:
Powrót do przeszłości: wybieramy stolik kawowy w stylu retro

Wybór stolika kawowego – na co zwrócić uwagę?

Pięknie wykonane stoliki kawowe retro to idealny dodatek do przeróżnych wnętrz. Wybierając tego typu oryginalne wzornictwo, warto jednak pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Po pierwsze, dobrze jest już wcześniej zdecydować się na konkretną stylistykę aranżacji retro. Czy całe pomieszczenie ma nawiązywać do tego niebanalnego stylu, czy może stolik ma być tylko niekonwencjonalnym akcentem, który urozmaici nowoczesną przestrzeń? 

Ponadto najlepiej wcześniej zdecydować się też, jakie funkcjonalności stolika są dla nas najważniejsze. Dodatkowa półka na gazety, szuflady, szklany blat, a może nietypowy kształt, który doda uroku całemu wnętrzu? Ciekawy i urozmaicony wybór mebli retro z naszej oferty pozwoli Ci poznać i porównać piękne stoliki kawowe do każdej przestrzeni!

Dobrze dobrany stolik kawowy powinien też spełniać pewne założenia. Warto, aby materiał wykonania był odporny na zarysowanie i uszkodzenie, co pozwoli jeszcze dłużej cieszyć się unikalną stylistyką naszego nowego mebla. Aranżacja retro powinna też spełniać konkretne założenia praktyczne. Dopasuj więc wysokość i kształt stolika idealnie do swoich potrzeb, ale również możliwości Twojej przestrzeni.

Stolik kawowy w klimacie retro

Wybór mebli retro to doskonała opcja, która ma wiele zalet. Tym, co stanowi jeden z większych atutów stylu vintage, jest na pewno wyjątkowy design. Często to swobodne odniesienie do klasyki z różnych epok. Dzięki temu zyskujemy całkowicie nowoczesny, stylowy i niepowtarzalny akcent w salonie, sypialni czy przedpokoju. Stolik kawowy retro to niewielki mebel, który może mieć wielkie przełożenie na całe wnętrze!

Co więcej, dużym plusem mebli vintage jest unikatowość aranżacji retro. Te dodatki są na wskroś współcześnie wykonane (jakość materiałów, techniki wykończenia, trwałość i solidność), ale zdecydowanie mają jednak tzw. starą duszę. Wprowadzają do wnętrza ciekawy klimat, który moglibyśmy osiągnąć, kupując np. antyki. Nie każdy jednak jest kolekcjonerem takich zabytkowych elementów, a ponadto to zazwyczaj bardzo drogie i trudno dostępne meble.

Walorem stolików kawowych retro jest także świetne dopasowanie do różnych wnętrz. Modele tego typu mają różne rozmiary, są wykonane w wyjątkowo szerokiej gamie kolorystycznej i z uwzględnieniem całego spektrum styli. To sprawia, że wpisanie ich w jakąkolwiek aranżację, którą chcemy sukcesywnie stosować w danym pomieszczeniu, nie jest wcale trudne! 

Stoliki Tetris

Stoliki Tetris

Z czym łączyć stolik kawowy w stylu retro?

Pytanie o to, z czym łączyć styl vintage rodzi dwie odpowiedzi. Stolik kawowy retro można zestawiać albo z innymi meblami w stylu retro, albo z całkowicie nowoczesnymi dodatkami. Pierwsze rozwiązanie sprawia, że w naszym salonie czy przedpokoju zyskujemy jednolitą i wyjątkowo spójną stylistykę, która nawiązuje do najciekawszych projektów vintage. Tworzymy w ten sposób nostalgiczny, ale bardzo stylowy klimat, dzięki czemu wnętrze prezentuje się niepowtarzalnie!

Ponadto stolik kawowy retro w otoczeniu innych mebli retro doskonale się prezentuje, a także utrzymuje temat przewodni naszej aranżacji. Klimat retro wprowadza do pomieszczenia oryginalną stylistykę i zdecydowanie wyrazisty charakter. To odróżnia naszą przestrzeń od typowych wnętrz, które urządzone są w tradycyjnym stylu.

Druga opcja, czyli łączenie stylu vintage z nowoczesnymi dodatkami, to również ciekawy pomysł na aranżację. Pozwala to na uzyskanie ciekawego kontrastu, co znacznie urozmaica przestrzeń i dodaje jej ciekawej dynamiki. To także dobre rozwiązanie dla wszystkich, którzy nie chcą otaczać się w 100% stylistyką retro. Akcenty są wtedy delikatne i nie dominują pomieszczenia!

Stoliki Love Coffee

Stoliki Love Coffee

Współgranie z innymi elementami to ważna cecha stolików kawowych retro. Nieważne, czy zestawiasz go ze stylem vintage, czy nowoczesnym – w każdym przypadku uzyskasz wyjątkowo spójną i ciekawą aranżację wnętrza. Szukasz mebli w stylu retro, a może chcesz dopasować stolik do potrzeb Twojego salonu? Sprawdź u nas koniecznie piękne ławy szklane lub bardzo praktyczne ławy rozkładane. W naszym internetowym salonie meblowym jest wszystko, czego potrzebujesz!