17 567 mebli od 72 producentów
22 000 opinii klientów
Internetowy Salon. Internetowe Ceny.

Meblościanka czy meble modułowe? Co wybrać?

Wybierając meble do wnętrza, często stajemy przed kluczowymi decyzjami. Jedna z nich dotyczy konkretnego typu wyposażenia. Nowoczesna meblościanka czy może dające sporo możliwości aranżacyjnych meble modułowe? Przedstawiamy plusy i minusy obu rozwiązań.

Udostępnij:
Meblościanka czy meble modułowe? Co wybrać?

Wybór mebli – czym się kierować?

Współczesne meble salonowe dają sporo możliwości. Wybór idealnego rozwiązania, które będzie pasować w 100% do naszego wnętrza, jest znacznie ułatwiony. Jeśli zastanawiasz się, co wybrać do swojej przestrzeni, zacznij od dokładnego określenia swoich potrzeb. Będzie się to wiązało z tym, jakie funkcje powinny pełnić Twoje meble i do jakiej przestrzeni chcesz je dobrać. Być może mniejsza kawalerka będzie potrzebowała bardziej kompaktowej aranżacji modułowej, zaś większy salon lepiej zaprezentuje się z praktyczną meblościanką?

Ponadto dobrze jest wykonać dokładne pomiary wnętrza, tak aby kupować dodatki, które faktycznie będą idealnie pasowały do naszego metrażu. Nie można też zapominać o komforcie użytkowania mebli i ich funkcjonalności. Najlepiej zdecydować się na rozwiązania, które będą praktyczne i estetyczne w swojej formie. Całość powinna oddawać ducha wnętrza, dlatego warto jest zwrócić uwagę na design, dobór materiałów wykończeniowych oraz kolorystykę.

Stojąc przed wyborem nowoczesna meblościanka czy aranżacja modułowa, warto też pomyśleć o dopasowaniu rozwiązania do reszty elementów w pomieszczeniu. W końcu nowoczesny salon to nie tylko komplet mebli do przechowywania, ale także sofa, stół, krzesła czy ulubiony fotel. Idealnie, jeśli te elementy będą ze sobą współgrały i tworzyły w pełni funkcjonalną aranżację.

Meblościanka – design, który zaskakuje

W pierwszej kolejności przyjrzyjmy się ciekawemu rozwiązaniu, które pomaga ekspresowo umeblować przestrzeń. Nowoczesna meblościanka zdecydowanie nie przypomina już mebli znanych z lat 80. czy 90. To w pełni stylowe, minimalistyczne i wizualnie często bardzo „lekkie” rozwiązanie, które daje możliwość stworzenia kompleksowego wyposażenia wnętrza w przestrzeni salonu czy pokoju gościnnego. Meblościanki są wyjątkowo spójne wizualnie, a ponadto pomagają idealnie zagospodarować jedną ze ścian.

Plusem tego rozwiązania jest na pewno także duża wygoda przechowywania. Wybierając praktycznie jeden mebel, mamy do dyspozycji szereg szuflad, szafek czy półek, na których możemy bez problemu pomieścić wszystkie najważniejsze drobiazgi. Znajdziemy tu często także przestrzeń na sprzęt RTV czy piękne przeszklenia do ekspozycji ulubionej porcelany lub szkła. Praktyczna meblościanka jest ponadto wygodna w codziennym użytkowaniu, wykonana w estetycznym stylu, ma lekką i trwałą konstrukcję, a mocno zróżnicowane gabaryty dają możliwość dopasowania mebla do naszych potrzeb.

Nowoczesna meblościanka ma też pewne wady. Mebel może bowiem zajmować dużo miejsca i nieco przytłaczać mniejsze pomieszczenia. Ponadto wybierając taki zabudowany zestaw, ograniczamy możliwości aranżacyjne, choć należy dodać, że niektóre modele meblościanek są w pełni modułowe (poszczególne elementy można dowolnie rozmieszczać). Ponadto ten rodzaj mebli może okazać się problematyczny dla osób, które cenią sobie mobilność mebli, a przy tym lubią często zmieniać aranżację i ustawienie w danej przestrzeni.

Kolekcja Easy

Kolekcja Easy

Modułowe meble – moc konfiguracji

Drugim pomysłem na urządzenie wnętrza jest wybór mebli modułowych. Takie systemy meblowe można łatwo dopasowywać do swoich potrzeb, ponieważ użytkownik łączy tu wybrane elementy. Tym samym tworzone są oryginalne konfiguracje. To sprawia, że modułowe aranżacje są praktyczne i dają wiele opcji na wyposażenie każdego wnętrza. 

Plusem mebli modułowych jest także możliwość maksymalnego wykorzystania przestrzeni. Tego typu rozwiązania są więc idealne do nieustawnych pomieszczeń, w których ciężko byłoby umieścić np. zwartą i zajmującą więcej miejsca meblościankę. Co więcej, w każdej chwili możliwa jest tutaj zmiana układu mebli. To spora gratka dla tych, którzy lubią eksperymentować i szybko nudzi im się raz wybrane ustawienie.

Czy meble modułowe mogą mieć jakieś wady? Można tu wymienić chociażby konieczność dopasowania kompletu od podstaw i wyboru, które jego elementy będą pasowały do naszego wnętrza. W przypadku omawianych wcześniej meblościanek otrzymujemy bowiem gotowy produkt, który należy tylko ustawić w swojej przestrzeni. W aranżacje modułowe należy więc włożyć po prostu więcej wysiłku – co z jednej strony może jawić się jako wada, z drugiej zaś być dla niektórych ogromnym plusem.

Kolekcja Bota

Kolekcja Bota

Funkcjonalne aranżacje – jak je tworzyć?

Chcesz stworzyć estetyczną, a przy okazji wyjątkowo funkcjonalną aranżację w swojej przestrzeni? Niezależnie od tego, czy wybierasz nowoczesną meblościankę, czy funkcjonalne aranżacje modułowe – pamiętaj o kilku ważnych aspektach:

  • Dobrze rozplanuj przestrzeń – optymalne zagospodarowanie przestrzeni sprawia, że wnętrze doskonale się prezentuje i nie jest za bardzo przeładowane dodatkami. Przed zakupem mebli dobrze jest więc zwizualizować sobie, jak powinna wyglądać nasza wymarzona aranżacja.

  • Wydziel odpowiednie strefy – urządzając salon czy pokój gościnny, na pewno chcesz stworzyć tam kilka stref: odpoczynkową, jadalną czy z miejscem do pracy. Koniecznie uwzględnij to przed zakupem jakiegokolwiek kompletu meblowego.

  • Zoptymalizuj przechowywanie – meble nie pełnią tylko funkcji wizualnej, są przede wszystkim miejscem, gdzie chcemy pomieścić książki, bibeloty, ulubioną zastawę czy inne elementy niezbędne do codziennego życia. Warto spojrzeć na wymarzoną meblościankę czy system modułowy właśnie pod tym kątem.

  • Wybierz meble na wymiar – jeśli aranżujesz niestandardową i mało ustawną przestrzeń, do której ciężko jest dobrać optymalne meble, postaw na rozwiązania projektowane na wymiar. Ten typ mebli daje 100% pewności, że wnętrze będzie idealnie dopasowane do Twoich potrzeb.

Kolekcja Ava

Kolekcja Ava

Designerska meblościanka, a może stylowe moduły meblowe? Rozważ plusy i minusy każdej z opcji i wybierz to, co wpisze się w Twój zamysł aranżacyjny. W naszym internetowym sklepie meblowym znajdziesz wiele ciekawych rozwiązań. Wybieraj spośród mebli salonowych, które świetnie się prezentują i doskonale podkreślają urok każdej przestrzeni!