15 366 mebli od 63 producentów
22 000 opinii klientów
Internetowy Salon. Internetowe Ceny.

Jak wykorzystać szare komody do stworzenia harmonijnego wnętrza?

Szarości od lat nie wychodzą z mody. Dlatego też praktyczne i estetycznie wykonane szare komody cieszą się tak dużą popularnością! Tego typu rozwiązanie idealnie pasuje do harmonijnego wnętrza, w którym królują ciekawe rozwiązania. Jak wybrać stylowe meble marzeń w odcieniu grafitowym, gołębim czy ciemnym stalowym? Sprawdź!

Udostępnij:
Jak wykorzystać szare komody do stworzenia harmonijnego wnętrza?

Szara komoda jako element harmonii w Twoim domu

Czy wiesz, że pięknie wykonane szare komody to wyjątkowo harmonijny element wyposażenia przestrzeni? Dzieje się tak z kilku powodów. Przede wszystkim warto pamiętać, że szarości są odcieniami, które praktycznie nie wychodzą z mody. To uniwersalna kolorystyka, która często wymieniana jest jednym tchem z czernią czy bielą. Dobierając taki mebel, mamy więc 100% pewności, że nie zburzy on stylistyki naszej w przestrzeni.

Ponadto ta uniwersalna, a przy tym bardzo stonowana kolorystyka potrafi doskonale współgrać z innymi dodatkami we wnętrzu. Komoda w kolorze szarym może być zestawiona z meblami w innych odcieniach szarości, czerni, bieli, a także w modnych tonacjach drewna (szarości i ciemny palisander czy jaśniejszy orzech włoski to klasyka!). Szary pięknie dopełnia też wszystkie inne kolory – zarówno ciemniejsze, jak i jaśniejsze, np. pastelowe.

Co więcej, dzięki komodzie w kolorze szarym zyskujemy bardzo spokojną i stonowaną atmosferę w całym wnętrzu. Ten odcień jest synonimem równowagi, delikatności i subtelności, stąd też wpisanie do swojej eleganckiej aranżacji właśnie takiego rozwiązania jest strzałem w dziesiątkę.

Wykorzystanie szarych komód

Szare komody narożne stanowią idealny dodatek do różnych typów wnętrz. Jak można z nich skorzystać? Oto kilka pomysłów:

  • Szare komody jako dodatek w sypialni – sypialnia to doskonała przestrzeń, w której szara komoda stanie się modnym i stylowym dodatkiem. Z jednej strony mebel pozwoli uporządkować drobne elementy garderoby, z drugiej wprowadzi do wnętrza elegancję i pełną harmonię.

  • Modne szarości w pokoju dziecięcym – nic nie stoi na przeszkodzie, aby szare komody zdobiły też pokoiki dziecięce. Idealnie jest wybierać tu nieco „lżejsze” odcienie szarości, np. delikatne popiele, jasne szarości czy platyny. Takie barwy zdecydowanie rozjaśnią przestrzeń i będą świetnym tłem dla bardziej wyrazistych i kolorowych dodatków, które są nieodłącznym elementem pokoju każdego dziecka.

  • Stylowe meble w szarościach do przedpokoju – przedpokój wymaga doboru mebli, które nie będą zaburzały jego stylistyki. W końcu to zazwyczaj dość wąska i mało ustawna przestrzeń, dobrze więc jeśli dodatkowy mebel nie pomniejszy jej optycznie. Szarości sprawdzą się tu idealne, a komoda w kolorze szarym pozwoli stworzyć harmonijną i uniwersalną aranżację.

Kolekcja Skandi

Kolekcja Skandi

Sztuka aranżacji z komodami w kolorze szarym

Jak dobierać szare komody, aby stworzyć doskonałą przestrzeń? Przykładem może być aranżacja w stylu skandynawskim, gdzie komody w kolorze szarym są prawdziwym must have! Chętnie wybierany styl scandi charakteryzuje się doborem kolorów, które kojarzą się z naturą, lekkością i jasnością. Szare komody, np. na delikatnie wykonanych nóżkach z drewna, będą tu idealnym rozwiązaniem.

Przykładem harmonijnego wnętrza są także przestrzenie industrialne, w których stylowe meble w odcieniach szarości będą pełniły rolę estetycznych dodatków. Można tu postawić na modele proste w swojej konstrukcji, niemal surowe lub zdobione dodatkowo metalowymi elementami. Połączenie takich aspektów z odcieniem szarego wprowadzi do przestrzeni wyjątkowo nowoczesny klimat.

Komody w kolorze szarym są też idealne do ciekawie urządzonych salonów. Tutaj warto zastanowić się nad modelami o klasycznej bryle, wykonanymi np. w stylistyce retro. Mogą to być m.in. komody z barkiem czy piękne komody z drzwiami. Takie meble są wyjątkowo oryginalne i nawiązują do najlepszych projektów światowej klasy designerów. Wybierając takie rozwiązanie, zyskujemy nie tylko miejsce do przechowywania, ale też piękny i wyjątkowo praktyczny mebel na lata.

Kolekcja Prowansja

Kolekcja Prowansja

Szare komody to synonim harmonijnego wnętrza. Jeśli lubisz eleganckie aranżacje, komody w kolorze szarym pozwolą Ci podkreślić jego unikalny charakter. Te stylowe meble dostępne są w całej palecie wzorów i odcieni kolorystycznych – dzięki temu w ofercie naszego internetowego salonu meblowego możesz łatwo dobrać model skrojony na miarę Twoich potrzeb!