internetowy sklep z meblami od 2003 roku  |  klienci nas polecają  |  pomagamy i doradzamy
Zakupy przez telefon 22 465 99 70
Pon-Pt 9:00-21:00, Sob-Nd 9:00-18:00

Jaki stół wybrać?

 
 

Przestrzeń

Najważniejszym czynnikiem przy wyborze stołu jest wielkość jadalni lub innego wnętrza, do którego chcemy ten stół wkomponować. To frustrujące, gdy dokonując zakupu stołu, który bardzo się nam podoba, okazuje się że jest zbyt duży w stosunku do przestrzeni.
 
 

Wyznacz teren

Jeżeli znamy już wymiary przestrzeni, w której chcemy ulokować stół możemy zacząć wybierać odpowiedni dla siebie mebel. Jeżeli stół nie wydaje się być proporcjonalny rozmiarami w stosunku do przestrzeni, należy pamiętać, że żaden z członków rodziny lub gości nie chce przeciskać się przez ciasne zakamarki. Po zmierzeniu pokoju upewnij się, że pozostała przestrzeń, po ustawieniu stołu wraz z krzesłami, obejmuje od 75 cm do 90 cm.
 
 

Zbadaj potrzeby

Zastanów się jak wielkie są Twoje potrzeby i wymagania. Gdy znasz maksymalny rozmiar pomieszczenia i stołu, który chcesz zmieścić do pokoju wykorzystaj to z głową. Zastanów się czy potrzebujesz stołu do kameralnych spotkań czy do imprez domowych w większym gronie. Nie każdy jest przyzwyczajony do urządzania uroczystości dla 20 osób. Dlatego warto w tym przypadku rozejrzeć się również za stołem z opcją rozkładania. Jednak niezależnie od wielkości stołu trzeba pamiętać, aby znaleźć najwygodniejszą opcję, która umożliwi nam dodatkowe rozwiązania nawet w najbardziej ekstremalnych sytuacjach.
 
 

Mały kwadrat

Stół kwadratowy jest idealnym rozwiązaniem do kameralnych spotkań. Jeśli masz mniejszy pokój do pracy i szukasz intymnej atmosfery, kup stół kwadratowy proporcjonalny do wymiarów pokoju. Stoły kwadrat mogą pomieścić od dwóch do czterech osób i służyć jako idealny mebel dla ludzi prawdziwie oszczędzających przestrzeń. Jedynym minusem mniejszego, kwadratowego stołu jest to, że nie można go użyć od czasu do czasu jako stół do urządzenia uroczystej kolacji na większej grupy ludzi.
 
 

Stół prostokątny

Stół prostokąt zmieści wokół swojej osi więcej osób. Gdy zwracamy uwagę na większą przestrzeń w jadalni, stół taki jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Taki stół polecamy w przypadku gdy chcemy zwiększyć przestrzeń pokoju i nadać mu ciepły i wyrazisty charakter.
 
 

Spędź czas z bliskimi

Kolejnym argumentem przy wyborze stołu jest chęć posiadania miejsca do spotkania i rozmowy z bliskimi. Nic nie zachęca do rozmowy jak wspólny obiad przy dobrze dobranym stole. Tego rodzaju przyjemności spełnić możemy na przykład przy okrągłym stole jadalnianym. Dzięki takiemu rozwiązaniu każdy może łatwo siebie zobaczyć, przenieść się w każde miejsce aby bez trudu cieszyć się przyjemnością przebywania z innymi. Podsumowując, zaletą okrągłych stołów jest łatwość przemieszczania się, estetyczny wygląd oraz bezpieczeństwo dla dziecka (brak ostrych kątów).
 
 

Estetyka

Wybierając stół, sprawdź wszystkie opcje wykończenia. Możesz wybrać stół z drewna, forniru, akrylu lub z blatami szklanymi. Pamiętaj, aby kierować się nie tylko wyglądem estetycznym, choć też jest ważny, ale i funkcjonalnością mebla. Odpowiednio dobrany do wnętrza stół pozwoli cieszyć się Państwu mile spędzonym czasem w gronie bliskich w centralnym miejscu każdego domu.
 

Działamy od 2003 roku

Sklep internetowy zakładaliśmy w 2003 roku. Dzisiaj jesteśmy największym meblowym sklepem online.

99% Klientów nas poleca

99% naszych Klientów pozytywnie ocenia zakupy zrobione w naszym sklepie

Doradzamy i inspirujemy

Jesteśmy do Twojej dyspozycji 7 dni w tygodniu. Zacznij chat lub zadzwoń. zadzwoń.