15 366 mebli od 63 producentów
22 000 opinii klientów
Internetowy Salon. Internetowe Ceny.

Co zamiast szafy? Jak przechowywać ubrania bez standardowej szafy?

Szafa to nie jedyne rozwiązanie, które pozwoli na przechowywanie ubrań! Zastanawiasz się, co zamiast szafy się sprawdzi? W tym tekście przedstawimy nasze sprytne rozwiązania, które zastąpią standardową szafę.

Udostępnij:
Co zamiast szafy? Jak przechowywać ubrania bez standardowej szafy?

Co zamiast szafy? 5 alternatywnych sposobów na przechowywanie ubrań

Przechowywanie ubrań może być trudne, zwłaszcza jeśli nie masz wystarczająco dużo miejsca na tradycyjne, rozbudowane szafy przesuwne. Istnieje jednak wiele alternatywnych sposobów na przechowywanie odzieży bez konieczności posiadania dużej szafy do pokoju. Poznajcie 5 naszych propozycji!

  • Komody - wszelkiego rodzaju komody, zarówno te z drzwiczkami jak i z szufladami, są świetnym rozwiązaniem, które zastąpią szafę. Komody dają możliwość przechowywania ubrań w pomieszczeniu, ale można je również wykorzystać do innych celów. 

  • Regały - otwarte regały można bardzo łatwo przekształcić w miejsce do przechowywania ubrań. Wszystko za sprawą dodatkowych koszy, które można na nich ustawić

  • Wieszaki na ubrania - wolnostojące wieszaki na ubrania są idealne dla tych, którzy chcą mieć swoje ubrania zawsze pod ręką. Aby ubrania prezentowały się dobrze i nie tworzyły uczucia zagracenia przestrzeni, zwróćmy uwagę na to, by były wyprasowane.

  • Skrzynia i kontenerek do szafy - mogą one służyć jako przydatne miejsce do przechowywania mniejszych elementów garderoby, takich jak skarpetki, bielizna, apaszki, chusty itp, ale sprawdzą się też do przechowywania rzeczy nieużywanych w danym sezonie. 

  • Łóżko z dużą skrzynią lub szufladami - skrzynia łóżka lub specjalne szuflady dobrze sprawdzą się na przechowywanie ubrań, z których korzystamy rzadko. Jeśli wielkość ubrań skompresujemy za pomocą specjalnych worków, we wnętrzu skrzyni zmieścimy naprawdę sporo!

Kolekcja Frija

Kolekcja Frija

Jak przechowywać ubrania bez szafy? Pomysły na organizację garderoby

Jak zorganizować garderobą w mniej tradycyjny sposób? To trudne zadanie, ale na pewno nie bez wyjścia! Jednym z najbardziej popularnych sposobów jest wykorzystanie wieszaków na drzwi. Te praktyczne gadżety oferują mnóstwo miejsca do przechowywania ubrań, a ich montaż jest prosty i szybki. Innym pomysłem na zorganizowanie garderoby jest użycie wiszących, składanych półek, które można zawiesić na specjalnym wieszaku. Ostatnim sposobem na przechowywanie ubrań bez szafy jest nawet użycie kartonów i wielofunkcyjnych pojemników. 

Szafy z kolekcji Flex

Szafy z kolekcji Flex

Minimalistyczne podejście do przechowywania ubrań - jak zaoszczędzić miejsce i czas?

Minimalistyczne podejście do przechowywania ubrań to skuteczny sposób na maksymalizację przestrzeni w domu i optymalizację czasu, który musimy poświęcić na utrzymywanie porządku czy wybieranie stylizacji. Im mniej ubrań, tym mniej mebli niezbędne do ich przechowywania. Przede wszystkim powinniśmy określić, ile mamy ubrań i ile miejsca potrzebujemy. Czy do przechowywania wystarczy nam komoda, czy jednak niezbędna będzie też szafa? Kolejną rzeczą jest określenie, czego potrzebujemy w szafie i jakiego typu ubrania będziemy przechowywać. Czy niezbędne będą nam np. osobne szafki na buty? Podzielenie ubrań na kategorie tematyczne i schowanie ich w oddzielnych szufladach też pomoże nam w zaoszczędzeniu czasu podczas wybierania garderoby. Pomocne będzie również odkładanie ubrań na swoje miejsce i tym samym utrzymanie porządku. Ponadto, regularne przeglądanie ubrań, których już nie nosimy, powinno wpisać się w nasze nawyki. Minimalistyczne podejście do przechowywania ubrań jest prostym i skutecznym sposobem na zaoszczędzenie miejsca i czasu. Dzięki niemu utrzymanie porządku w garderobie stanie się łatwiejsze niż kiedykolwiek.

Podsumowując, istnieje wiele alternatywnych sposobów na przechowywanie ubrań bez konieczności posiadania dużej szafy. Wybierz najlepszy sposób dla siebie i ciesz się praktycznym i wygodnym przechowywaniem ubrań! Szukasz pojemne szafy? Poznaj szafy Black Red White, które najczęściej wybierają nasi Klienci!

Zobacz szafy do sypialni >Zaufało nam ponad 300 000 klientów
Zaczynaj zakupy mebli u nas i oszczędzaj czas kupujac meble on-line
99% Klientów nas poleca
To średnia z 11 000 opinii zadowolonych klientów
Doradzamy i inspirujemy
Nasi specjaliści pomogą Ci wybrać idealne meble. Zacznij chat lub zadzwoń. zadzwoń.