15 366 mebli od 63 producentów
22 000 opinii klientów
Internetowy Salon. Internetowe Ceny.

Jakie krzesło do biurka dla dziecka?

 

Dbałość o prawidłową postawę dziecka powinna być związana nie tylko z ciągłym zwracaniem mu uwagi, ale również zakupem odpowiednich mebli, które okażą się dla niego po prostu zdrowa. Tyczy się to zwłaszcza krzesła biurkowego, przy którym spędza sporo czasu. Na szczęście oferta rynkowa jest tak szeroka, że każdy rodzic jest w stanie znaleźć coś odpowiedniego.

Oczywiście należy wiedzieć, na co warto zwracać uwagę. Niektórym może się wydawać, że wybór fotela nie jest specjalnie skomplikowany. W wielu przypadkach zdają się całkowicie na informacje podawane przez producenta, nie zwracając uwagi na parametry techniczne i sposób wykonania produktu.

Jest to poważny błąd. Zwłaszcza mając na uwadze to, że krzesła biurkowe występują na rynku w wielu odmianach i konfiguracjach. Zróżnicowane są one pod wieloma względami, dlatego bez ich dokładnego sprawdzenia trudno dokonać właściwego wyboru. Żeby jakoś ułatwić cały proces zakupowy, przygotowaliśmy poniższy tekst, w którym zebraliśmy wszystkie najważniejsze kwestie.

Udostępnij:
Jakie krzesło do biurka dla dziecka?

Jak wybrać krzesło do biurka dla dziecka?

Klasyczne fotele biurowe, modele gamingowy, konstrukcje na kołach i płozach – jak już zdążyliśmy podkreślić, wybór jest naprawdę szeroki. Warto z niego korzystać, oczywiście pod warunkiem przeprowadzenia dokładniejszej analizy produktów dostępnych w sklepach. W przypadku krzeseł dla dzieci trzeba pamiętać przede wszystkim o ich kręgosłupach. Jeśli przy biurku spędzają wiele godzin, należy decydować się na coś więcej, niż zwykłe krzesła, które równie dobrze można postawić przy stole w kuchni.

Potrzebne będą konstrukcje dedykowane. Najlepiej zawierające szereg ulepszeń. Poniżej wymieniamy te najważniejsze.

  • Regulacja. Krzesła obrotowe pozbawione mechanizmów regulacyjnych zazwyczaj nie zapewniają odpowiedniego komfortu siedzenia. Głównie dlatego, że dziecko nie jest w stanie dostosować poszczególnych elementów do własnych potrzeb i wymagań. To zaś sprawia, że nie są w stanie przyjąć wygodnej, naturalnej pozycji, co po pewnym czasie może wywołać ból i uczucie dyskomfortu.

Najlepszym wyborem będą więc krzesła do biurka dla dzieci z pełną regulacją. Umożliwiają one nie tylko ustawienie wysokości siedziska, ale też kąta nachylenia oparcia i pozycji podłokietników. Opcje tego typu sprawią, że krzesło biurowe będzie nie tylko wygodne, ale również w pełni bezpieczne.

  • Wyprofilowany kształt i dodatkowe poduszki. Właściwe podparcie kręgosłupa znacząco obniży generowane obciążenie, dzięki czemu długotrwałe siedzenie na krześle stanie się znacznie mniej męczące. Nie wpłynie negatywnie też na organizm dziecka.

Wszystko to zapewniają fotele specjalnie profilowane, a także modele wyposażone w poduszki montowane pod karkiem i na wysokości odcinka lędźwiowego. 

  • Mechanizmy TILT i Multiblock. Określane są one jako funkcje umożliwiające bujanie się na krześle, jednak pozwalają również na zablokowanie oparcia w konkretnej pozycji. Jest to kolejny sposób na dostosowanie fotela do własnych potrzeb i wymagań.

Oczywiście sprawdzenie powyższych dodatków nie wystarczy, by wybrać najlepsze krzesło obrotowe. W grę wchodzą bowiem inne parametry i kwestie, o których również nie należy zapominać. Co jednak istotne, producenci bardzo często starają się, aby ich konstrukcje sprzyjały dzieciom. Także pod względem ochrony ich kręgosłupów.

Co powinien posiadać odpowiedni fotel do biurka?

Wspomnieliśmy już o niezwykle przydatnych dodatkach, na które dobrze jest czasem spojrzeć przychylnym wzrokiem. Podobnie ma się sprawa z wieloma innymi elementami. One również mogą w znaczący sposób zwiększyć przydatność konkretnych konstrukcji, a także sprawić, że korzystanie z nich będzie po prostu wygodne. 

Na co decydują się producenci? Wspomnieć należy chociażby o dodatkowym systemie wentylacji, który usprawnia przepływ powietrza. Sprawdzi się on zwłaszcza w okresie wiosenno-letnim i w trakcie długiego siedzenia przy biurku. Często zapewnia on dodatkową ochronę skóry przed podrażnieniami i odparzeniami. 

Dzieciom często podobają się ponadto krzesła z dodatkowymi schowkami, w których umieścić można na przykład telefon komórkowy, tablet, słuchawki czy chociażby bidon z napojem. Podobnych rozwiązań jest więcej, dlatego warto dokładnie prześledzić opis produktu i jego specyfikację.

Oczywiście nie bez znaczenia będzie również jakość wykonania krzesła. Mowa tu zwłaszcza o jego podstawie, od której zależy stabilność i wytrzymałość produktu. Powinna zostać wykonana z wytrzymałych, najlepiej dodatkowo wzmacnianych materiałów, które przetrzymają bardzo intensywne użytkowanie. Dobrej jakości krzesła do biurka dla dziecka z reguły wyróżniają się stelażem metalowym. Dzięki niemu rodzice nie muszą martwić się, że fotel będzie zakupem tylko na chwilę.

Meble biurowe z kolekcji ForQuick, Meble Forte

Ergonomiczne krzesło do biurka dla dziecka

Przechodzimy do kategorii, która powinna być ważna nie tylko dla profesjonalistów i pracowników biurowych, ale też dla dzieci. W sieci często można spotkać się z określeniem fotele ergonomiczne. Co ono znaczy? 

Mowa tutaj o konstrukcjach spełniających szereg kryteriów, od których zależy komfort i bezpieczeństwo stosowania foteli. Żeby krzesło komputerowe mogło zostać określone mianem ergonomicznego, musi zapewniać przyjęcie naturalnej, niewymuszonej pozycji. Takiej, która nie generuje dodatkowe obciążenia na kręgosłup, mięśnie i stawy.

Krzesła ergonomiczne są ponadto regulowane. Mowa tu zwłaszcza o siedzisku i oparciu, choć uwagę trzeba zwrócić też na podłokietniki. Do tego dochodzi odpowiednia stabilność konstrukcji. Śmiało można uznać, że krzesło ergonomiczne okaże się dobrym wyborem dla dziecka. Niezależnie od tego, jak często zamierza z niego korzystać.

Krzesła do biurka z podnóżkiem - czy warto ?

Niektórym producentom nie wystarczą standardowe dodatki, dlatego decydują się pójść krok dalej i zaproponować coś, co jest bardzo rzadko spotykane na rynku. Dobrym na to przykładem jest fotel z podnóżkiem, najczęściej wysuwanym lub stanowiącym oddzielnym element.

Czy warto zainteresować się tego typu produktami? To oczywiście zależy, w jaki sposób krzesło będzie użytkowane. Jeśli biurko jest duże, a pokój mały, podnóżek raczej nie będzie zbyt przydatny. Nieco inaczej wygląda sytuacja wówczas, gdy miejsca jest nieco więcej. Pozwoli on bowiem dziecku wygodnie „wyłożyć się” na krześle i odpocząć. Umożliwi także przyjęcie dobrej pozycji podczas czytania. Jeśli więc podnóżek ma pełnić takie funkcje, można rozważyć jego zakup. W przeciwnym wypadku niepotrzebnie podwyższy cenę fotela.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu krzesła obrotowego?

Omówiliśmy już dodatki, funkcje, wyposażenie i sposób zabezpieczenia krzeseł. Teraz przyszła kolej na to, aby zastanowić się nad kluczowymi parametrami technicznymi. Ich analiza jest kluczowa, jeśli krzesło obrotowe dla dziecka ma okazać się wygodne i w pełni bezpieczne. Bagatelizowanie podobnych kwestii może doprowadzić do pomyłki, a następnie zakupu czegoś, co okaże się mało przydatne.

  • Materiały. Krzesło obrotowe dla dzieci powinno zostać przygotowane z użyciem tworzyw wysokiej jakości. Mowa tu nie tylko o wspomnianej już podstawie, ale też siedzisku i oparciu. Szczególnie cenione są produkty wykonywane ze skóry, na przykład ekologicznej. Wyróżniają się one wysoką wytrzymałością mechaniczną i odpornością na wpływ czynników zewnętrznych. Ponadto są przyjemne w dotyku i miękkie.

  • Rodzaj. W tym przypadku warto zwrócić uwagę głównie na dwa główne typu krzeseł. Pierwszy z nich to modele wyposażone w kółka. Zapewniają one odpowiednią mobilność i swobodę działanie. Dzięki temu dziecko może wędrować na krześle po całym pokoju, na przykład podczas nauki. Oczywiście same kółka powinny zostać wykonane z materiałów, które nie niszczą podłogi. Jeśli jest to nie możliwe, lepiej postawić na drugi typ, czyli fotele na płozach.

  • Wymiary i udźwig. Krzesło obrotowe dziecięce musi zostać dobrze dopasowane do wolnej przestrzeni, a także sposobu urządzenia pokoju. W przeciwnym wypadku będzie bardziej przeszkadzało, niż pomagało. Z tego powodu należy dokładnie sprawdzić jego wymiary. Spore znaczenie ma również maksymalny udźwig, choć w przypadku dzieci wszystkie krzesła dostęp na rynku powinny być odpowiednie.

  • Design. Oczywiście nie jest on najważniejszych, choć dla najmłodszych użytkowników może mieć znaczenie. Producenci przygotowują specjalne krzesła młodzieżowe, gamingowy i stylizowane na wiele różnych sposobów. Dzięki temu znalezienie właściwego siedziska nie powinno być problemem. Niezależnie od gustu.

Istotnym wyznacznikiem jakości wykonania fotela będzie ponadto renoma, jaką cieszy się producent. Zakup krzesła od uznanej firmy okaże się po prostu bezpieczniejszy, dlatego dobry pomysłem będzie analiza różnego rodzaju rankingów sprzedaży publikowanych w sieci. Czy cena również powinna być ważnym czynnikiem wyboru? Dla wielu rodziców jest istotna, jednak nie należy na siłę szukać oszczędności. Modele najtańsze przeważnie powstają bowiem z materiałów niskiej jakości, co wpływa na ich wytrzymałość. Z tego powodu lepiej brać pod uwagę wszystkie kwestie, funkcje oraz parametry, o których była mowa powyżej.

Zobacz krzesła biurowe >Zaufało nam ponad 300 000 klientów
Zaczynaj zakupy mebli u nas i oszczędzaj czas kupujac meble on-line
99% Klientów nas poleca
To średnia z 11 000 opinii zadowolonych klientów
Doradzamy i inspirujemy
Nasi specjaliści pomogą Ci wybrać idealne meble. Zacznij chat lub zadzwoń. zadzwoń.