internetowy sklep z meblami od 2003 roku  |  klienci nas polecają  |  pomagamy i doradzamy
Zakupy przez telefon 22 465 99 70
Pon-Pt 9:00-21:00, Sob-Nd 9:00-18:00

Jak urządzić jadalnię inspirowaną filmami "Star Wars"? 

Jadalnia Padme z pałacu w Krainie Jezior

 

źródło fot: https://bit.ly/20lYji6

 

Jesteś fanem filmów „Star Wars” i szukasz inspiracji w urządzeniu wnętrza? Proponujemy zaprojektować to pomieszczenie w stylistyce jadalni Padme Amidali w Krainie Jezior położonej na zielonej, słonecznej planecie Naboo. Wnętrze tego rodzaju cechuje się ciepłą, głęboką kolorystyką, elegancją oraz prostotą połączoną z klasycznym wzornictwem. Dominują obłe kształty oraz wizualnie cięższa bryła mebli. W naszej propozycji wzorujemy się na stylistyce całego pomieszczenia, odpowiednio dobierając styl oraz kolorystykę mebli, dzięki czemu możemy stworzyć uniwersalną, elegancką jadalnię, w której każdy poczuje się jak w miejscu nie z tej ziemi!

Stół

 

   

Stół ST-1277 z kolekcji Table idealnie oddaje charakter wnętrza pałacu w Krainie Jezior. Zaokrąglony kształt blatu połączony z obłymi elementami nóg podkreśla koliste kształty, które dominują we wnętrzu oraz w formach dekoracji z planety Naboo. Odpowiednio dobrana kolorystyka stołu (Orzech 5) stanowi istotny akcent nawiązujący do jadalni z „Gwiezdnych Wojen”.

Krzesła

  

Niezbędne w każdej jadalni krzesła warto dobrać albo pod kątem nawiązania do ogólnej stylistyki wnętrza (krzesło Futuro z kolekcji Futuro, o kolorze drewna Koniak C oraz wykończeniu o barwie Jaguar Brick), albo w nieco bardziej bezpośrednim nawiązaniu do krzeseł użytych na planie II epizodu „Gwiezdnych Wojen” (krzesło Finezja 3 z kolekcji Krzesła Paged, o kolorze drewna Buk-Ambra-129 oraz z wykończeniem o odcieniu Hugo-1). Niezależnie od modelu wybranego krzesła, istotna jest również jego kolorystyka, spójna z tą zastosowaną w letnim pałacu senator Amidali.

  

 

Kolory we wnętrzu  

Nie trzeba posiadać pałacu czy willi, by jadalnia inspirowana epizodem II „Star Wars” oddawała specyficzny klimat elegancji, powagi i przestronności. Istotne jest użycie jasnej farby, najlepiej w odcieniu ciepłego beżu. Zastosowane dodatki (takie jak lampy czy zasłony) powinny być cięższe w swojej formie i dobrane w kolorystyce głębokiej czerwieni, ciepłego brązu, różnych odcieni beżu. Dodatkowo meble takie jak witryna czy szafka, przydatne w każdej jadalni, mogą pomóc w oddaniu klimatu pomieszczenia! 

Witryna 

  

Witryna Futuro z kolekcji Futuro (wybarwienie korpusu C-Koniak, kolory ram RAL 8025) wpisuje się w prosty, geometryczny sposób skomponowania jadalni senator Amidali, również poprzez delikatne wybrzuszenie ram podkreśla subtelnie obłości zastosowane we wnętrzu pałacu z „Gwiezdnych Wojen”.

Komoda 

  

Dodatkowo ciekawą komodą, pasującą do aranżowanego wnętrza jest Komoda Futuro (korpus w kolorze C-Koniak, fronty – RAL 8025, ramy – RAL 9023) z tej samej kolekcji co poprzedni mebel.

Kolekcja Futuro w całości wpisuje się w stylistykę jadalni z planety Naboo – polecamy jedynie wybrane modele, ale oczywiście w zależności od wielkości aranżowanego pomieszczenia można wybrać więcej rodzajów oraz modeli z tej kolekcji w kolorystyce odpowiadającej gamie barwnej jadalni z Krainy Jezior.

Działamy od 2003 roku

Sklep internetowy zakładaliśmy w 2003 roku. Dzisiaj jesteśmy największym meblowym sklepem online.

99% Klientów nas poleca

99% naszych Klientów pozytywnie ocenia zakupy zrobione w naszym sklepie

Doradzamy i inspirujemy

Jesteśmy do Twojej dyspozycji 7 dni w tygodniu. Zacznij chat lub zadzwoń. zadzwoń.