internetowy sklep z meblami od 2003 roku  |  klienci nas polecają  |  pomagamy i doradzamy
Zakupy przez telefon 22 465 99 70
Pon-Pt 9:00-21:00, Sob-Nd 9:00-18:00

Wspólne mieszkanie po ślubie - jak się urządzić poradnik dla nowożeńców
 

Cztery kąty po ślubie – czyli jak się urządzić i nie zwariować?

 
Wydarzenie jakim jest ślub, stawia przed świeżo upieczonym małżeństwem sporo prób i wyzwań, które od tej chwili skłaniają do wspólnych przemyśleń, planów i finalnie decyzji. Nie można się nie zgodzić z faktem, że najczęściej jednym z pierwszych trudniejszych przedsięwzięć dla pary jest urządzanie wspólnego gniazdka. Choć na pierwszy rzut oka sprawa wydaje się dość prosta, bo przecież każde z was dokładnie wie czego chce, to jednak kiedy za wspólne plany wnętrzarskie mają się zabrać dwie różne osoby (które najczęściej zwracają uwagę na zupełnie inne kwestie), wówczas może się okazać, że zadanie wiąże się z nieustanną walką pełną nieporozumień.
 
Meble do mieszkania dla dwojga - szara sofa, różowa sofa, szara sofa do salonu, jaką sofę do salonu, twojemeble pl
biała komoda, skandynawskie meble, skandynawskie dodatki, stolik, ława, ława z marmurowym blatem, stylowe meble i dodatki
 
Choć w temacie urządzania wnętrz nie istnieją żadne ogólnie powszechne reguły, to jednak bardzo często da się zauważyć, że mężczyźni kierują się funkcjonalnością, wytrzymałością i ogólną jakością mebli, natomiast kobiety modą, designem i tym, jak dany mebel spisze się wizualnie w domowym wnętrzu. Ta zależność świetnie się nawzajem uzupełnia, co z pewnością może zostać z korzyścią wykorzystane podczas wybierania zarazem mebli solidnych jak i stylowych.
 
Różne kolory mebli w domu, salon w kolorach, jasnoszary narożnik, różowy fotel, delikatne dodatki, stylowe poduszki, twojemeble pl
Drewniany stolik, drewniane krzesło, drewniana ława, stolik treben, krzesło Fameg, Ława fameg
 
Prócz powyższej zależności z pewnością każde z was ma również nieco inne wyobrażenie na temat tego, jak powinien wyglądać wasz wspólny dom czy mieszkanie. Bez względu na to, czy zmiany mają odbywać się w waszym nowym wspólnym mieszkaniu/domu, czy w lokum któregoś z was – w mieszkaniu singla, lub w wydzielonej części domu rodzinnego – to warto brać pod uwagę w pierwszej kolejności sztukę kompromisu oraz poszanowanie przestrzeni drugiej połówki. O tym jak tego dokonać, czyli jak się wspólnie urządzić i nie zwariować, piszemy specjalnie dla Was w niniejszym artykule. Zapraszamy do lektury!
 
Sztuka kompromisu
 

Zamysłem kompromisu jest sprawić, aby spór został zażegnany dzięki pójściu na wzajemne ustępstwa. Ciężko się tego dokonuje, jeżeli któraś ze stron (bądź co gorsza każda), traktuje kompromis, jakby wymagał on rezygnacji z marzeń. Warto do kompromisu podejść nieco inaczej. Niech będzie on po prostu trzecią opcją, której żadne z was nie brało dotychczas pod uwagę. Usiądźcie razem i wypracujcie wspólne pomysły, które stworzą wam gniazdko na miarę waszych wspólnych oczekiwań i potrzeb.
 

sofa black red white, niewielka sofa, stylowa sofa, sofa w kolorze ecru, sofa 3DL lux, twojemeble pl

Sofa Burton, BRW Sofa

Indywidualna przestrzeń
 
Jeżeli metraż waszego lokum pozwala wam na wydzielenie przestrzeni dedykowanych tylko „dla niej” i tylko „dla niego”, to ułatwicie tym sobie życie i zaoszczędzicie wzajemnych nerwów. Z początku będziecie przez bardzo długi czas poznawać siebie nawzajem. To normalne, że przyzwyczajanie się do specyficznych zachowań drugiej połówki zajmuje nieco czasu. Aby nie wchodzić sobie na głowę i przy okazji nie doprowadzać do konfliktów indywidualnymi przyzwyczajeniami, warto zadbać o osobne przestrzenie służące do przechowywania czy wykonywania pewnych codziennych czynności.
 
Dobrym przykładem tego może być łazienka, w której trzymacie swoje kosmetyki. Z pewnością nie chcielibyście się wzajemnie na siebie złościć kiedy coś zniknie z zasięgu wzroku – szczególnie rano, kiedy musicie szybko zebrać się do pracy. To samo dotyczy przedpokoju, w którym przechowujecie buty i wierzchnie ubrania.
 
Innym równie dobrym przykładem może być garderoba, gdzie każde z was pragnie się odnaleźć w swoich rzeczach, bez zastanawiania się gdzie może leżeć jego ukochana koszula, czy jej niezastąpiona sukienka.
 

szafa dla dwóch osób, szafa dla dwojga, pojemna szafa, garderoba dla dwojga, meble do garderoby, twojemeble pl, szafy znanych producentów, forte, gała meble, black red white

1. Szafa Combino, Forte  2. Szafa Miro, Meblosiek  3. Szafa Stockholm, Black Red White
4. Szafa Sino, Gała Meble  5.
Szafa Glossy, Szynaka Meble 

 
Zadbanie o osobne przestrzenie może być szczególnie istotne w przypadku tych par, które dotychczas mieszkały same, gdyż do wspólnego dzielenia się miejscem nie są przyzwyczajone. Wydzielenie osobnych przestrzeni wcale nie jest oznaką separowania was jako pary, a jedynie może być przejawem poszanowania sfery drugiej połówki. Każde z was poza tym jest świadome tego, ile miejsca zajmowały wasze rzeczy przed przeprowadzką, dlatego podczas zakupu mebli warto kierować się przewidywalnością ile miejsca każde z osobna będzie dla siebie potrzebować.
 
Z pewnością oboje dysponujecie też już własnymi meblami, z którymi nie będziecie chcieli się rozstać. Ale niewykluczone, że będziecie potrzebować również nowych, które dostarczą wam potrzebnego miejsca oraz uspójnią wygląd waszego mieszkania. Jeżeli stoicie przed takim wyzwaniem, nie bójcie się wspólnych kompromisów – połączcie wasze potrzeby i gusta, a z pewnością wybierzecie meble, które będą zarówno w dobrym stylu jak i wykonane z solidnych materiałów.
 

solidne meble do salonu, stylowe meble do salonu, białe meble z drewnianymi wstawkami, kolekcja mebli lyon, meble wójcik, twojemeble pl bogata oferta mebli

 Kolekcja Lyon, Meble Wójcik

Wspólna przestrzeń
 
Optymalne urządzenie mieszkania dwojga ludzi powinno zakładać podział na 3 najważniejsze strefy: przestrzeń osobistą przeznaczoną dla niej, przestrzeń osobistą dla niego, oraz przestrzeń wspólną. Ta ostatnia z czasem będzie się wam powiększać. Wraz z upływem lat nagromadzicie wspólne przedmioty i pamiątki, a jeżeli planujecie zostać rodzicami, to może się okazać, że większość wnętrz przemieni się w przestrzeń, w której będzie obecny maluch. Jeżeli tego typu plany stoją dopiero przed wami, bądź macie okazję do tego, by wygospodarować dedykowane przestrzenie już teraz, to z pewnością ich stworzenie ułatwi wam późniejsze zaprowadzanie porządków jak i codzienne funkcjonowanie.
 
Tym co jednak od samego początku będzie stanowić waszą wspólną przestrzeń, jest niewątpliwie sypialnia. Czytaliście nasz artykułu o kolorach? Wiecie jakie barwy najlepiej zastosować w sypialni? Jeśli tak, czas zatem przejść do wyboru łóżka i mebli uzupełniających. Metraż pomieszczenia, który zostanie wygospodarowany na waszą sypialnię, podyktuje wam z pewnością wymiary łóżka. To na jakie się zdecydujecie, powinno nieść zadowolenie zarówno dla jednej jak i drugiej połówki. Jeżeli wahacie się jaki wymiar byłby opcją najbezpieczniejszą, zalecamy te łóżka, których szerokość opiewa między 160 a 180 cm.
 

bogata oferta łóżek, łóżka znanych producentów, łóżka małżeńskie, łóżko dla dwojga, duże łóżko, meble do sypialni, szeroki wybór mebli do sypialni, twojemeble pl

1. Łóżko Glamour, Wersal  2. Łóżko Livorno, Szynaka Meble  3. Łóżko Bellevue, Forte
4. Łóżko Montana, Gała Meble  5. Łóżko Selens, Meble Krysiak  6. Łóżko Saint Tropez, Forte
7. Łóżko Velvet, Szynaka Meble  8. Łóżko Livorno, Szynaka Meble  9. Łóżko Wiktoria Futon, BRW Sofa  10. Łóżko Lorenzo Futon, BRW Sofa  11. Łóżko Stockholm, BRW  12. Łóżko Azteca, BRW
13. Łóżko Linate, Meble Wójcik  14. Łóżko Corsica, Forte

 

Jeżeli poszukujecie łóżka, które dodatkowo będzie posiadać schowek na pościel, to warto wybrać to, które w standardzie już posiada taką funkcję. Z pewnością takie rozwiązanie zaoszczędzi wam miejsca w pozostałych szafkach, a komfortem będzie sam fakt, że wszystko to, co potrzebne, jest dostępne na wyciągnięcie ręki.

 

łóżko małeńskie, łóżko ze schowkiem, łóżko z zagłówkiem, modne meble do sypialni, kolekcja summer, www.twojemeble pl

Łóżko Summer, Meble Wójcik

A co z kuchnią?
 
Jeżeli czeka was również meblowanie kuchni, to podstawą w jej urządzaniu powinno być kierowanie się wygodą. Czy któreś z was będzie w niej spędzać więcej czasu? Jesteście podobnego wzrostu czy różni was spora liczba centymetrów? Wysokość blatów oraz górnych szafek odgrywa niebagatelną rolę podczas gotowania. Kuchnia powinna umilać czas, a nie uprzykrzać. Jeżeli między wami jest spora różnica we wzroście, to warto znaleźć albo optymalną wysokość (wygodną zarówno dla jednej jak i drugiej połówki), albo taką, która będzie sprzyjać tej osobie, która chce, by kuchnia była do niej dostosowana z uwagi na czas jaki będzie w niej spędzać.
 
Drugą istotną kwestią jest odpowiednie rozmieszczenie stref służących przechowywaniu, zmywaniu oraz przygotowywaniu posiłków. Ich prawidłowe rozlokowanie przyczyni się do sprawniejszego i wygodniejszego działania, a to z pewnością umili niejedną chwilę spędzoną w kuchni podczas przygotowywania posiłków. (O tym jak urządzić piękna i wygodną kuchnię przeczytacie w naszym artykule).
 

zasada trójkąta w kuchni, urządzanie kuchni, meble do kuchni, twojemeble pl, jak urządzić kuchnię dla pary

 Zasada trójkąta. Black Red White, Family Line, Iris Dąb Sonoma Brąz

 

Skoro już jesteśmy przy kuchni.. przejdźmy teraz do jadalni. Stół to jeden z najważniejszych elementów domu. Przy nim spożywamy posiłki, spotykamy się w rodzinnym gronie, pijemy kawę, herbatę, urządzamy przyjęcia. Wybór odpowiedniego stołu powinien zatem obejmować ww. czynniki jak również inne, np. te związane z przestrzenią, jaką jesteście w stanie na niego przeznaczyć. (O tym, czym się warto kierować podczas doboru stołu, a także jaki kształt jest odpowiedni do danych warunków panujących w mieszkaniu, pisaliśmy tu: Jadalnia jak marzenie. Jak wybrać idealny stół?)
 
Łączenie kolorów i stylów
 
Jeżeli tym, co stanowi dla was trudność, jest wybór konkretnego stylu bądź koloru mebli i ścian, to jak wspomnieliśmy wcześniej – może się okazać, że wcale nie będziecie musieli zdecydować się wyłącznie na jedną z wersji.
 

łączenie różnych stylów w domu, łączenie stylów wnętrzarskich, meble dla niej i dla niego, designerskie meble, www.twojemeble pl, szary fotel, czarny marmurowy stolik kawowy, brązowy narożnik, wyoki regał

1. Lampa podłogowa biała Tripod, Zuiver  2. Fotel Casey, BRW Sofa  3. Stolik Marmur Italy Noi, Absynth  4. Świecznik szklany Pava, Sagaform  5. Poduszka brązowa Touch, Moodi  6. Poduszka biała Level, Moodi  7. Poduszka szara Romantic Opera. Belldeco  8. Narożnik Laredo, BRW Sofa  9. Regał Alano, Gała Meble

 

Obecnie łączenie stylów świetnie się sprawdza we wnętrzach, a jeżeli któreś z was marzy o intensywnym kolorze, to możecie zdecydować się na zastosowanie go w dodatkach, niewielkich elementach, bądź na jednej ze ścian. Taki akcent doda wnętrzu charakteru i z pewnością was nie przytłoczy.
 

kolory we wnętrzach, wniesienie kolorystycznego akcentu do wnętrza, kolorowy fotel, żółty fotel, miodowy fotel, niebieski fotel, błękitny fotel, modne meble do domu, twojemeble pl

Fotel Casey, BRW Sofa

 

W przypadku kolorów niestety nie trudno o przesadę. Podczas ich doboru musicie pamiętać, że każda z barw oddziałuje na ludzki organizm inną energią. Szczególnie ważne może się to okazać w przypadku sypialni, która powinna łagodzić i uspokajać zmysły. Jest to najbardziej intymne miejsce w całym domu, dlatego bagatelizowanie znaczenia kolorów w jej przypadku, może się w przykry sposób odbić na waszym samopoczuciu. (O tym jakie kolory sprawdzą się w poszczególnych wnętrzach oraz jak wpływają one na ludzki organizm, dowiecie się z naszego artykułu: Jak wnieść kolory do wnętrz i czerpać z nich korzyści dla zdrowia?)
 
Lista zakupów
 
Najlepszym sposobem, pozwalającym kontrolować wydatki jest stworzenie listy zakupów. Stwórzcie listę rzeczy potrzebnych oraz takich, które wam się podobają. Poszukajcie inspiracji wnętrzarskich. Może to, co chce każde z was z osobna – choć się między sobą różni – w rzeczywistości świetnie do siebie będzie pasować?
 
Taka lista z pewnością pomoże wam również wyznaczyć granicę pomiędzy tym co potrzebne, a tym, co może zostać odroczone w czasie. Wydatki na urządzanie domu czy mieszkania są zazwyczaj sporym przedsięwzięciem. Może się zatem okazać, że rozsądniejszym rozwiązaniem będzie stopniowe urządzanie poszczególnych wnętrz waszego mieszkania.
 
Zmiany na całe życie
 
Aranżacyjne wyzwanie urządzania wspólnego mieszkania to nie jedyna rzecz, która na was czeka. Całkowitemu przearanżowaniu podlegać powinno nie tylko wspólne lokum, ale i myślenie każdej ze stron. Przywyknięcie do wzajemnych nawyków, zachowań, przyzwyczajeń powinno iść w parze z wyrozumiałością i akceptacją. Każde z was będzie ponadto przechodzić chwile, w których będziecie potrzebować odrobiny prywatności. Dawanie “przestrzeni” drugiej osobie nie tylko na półkach, ale i w osobistej relacji, to jawna oznaka zaufania, którą partner z pewnością doceni.
 
Kolekcje mebli dla zgodnych
 
Jeżeli wybór spójnego wyglądu mebli, nie stanowi dla was powodu do niesnasek, to z pewnością zainteresują was całe kolekcje mebli. Tego typu opcja jest najwygodniejszym i najbezpieczniejszym rozwiązaniem. Gotowych zestawów mebli dostępnych w ramach pojedynczych kolekcji jest niezliczona ilość. Wybór konkretnej kolekcji jest na pewno szansą na uzyskanie rabatu na wszystkie meble z upatrzonej kolekcji, bowiem producenci ogłaszając promocje, najczęściej udzielają je na całe kolekcje. Tego typu promocje możecie znaleźć m.in. na naszym sklepie. Klienci najczęściej dokonując u nas zakupów wybierają meble stanowiące pełne wyposażenie wnętrza. Jest to opcja najbardziej sprawdzona i przez wielu klientów bardzo chwalona.
 
promocje na całe kolekcje meblie, wiemy, jak ważne w urządzaniu domu, jest tworzenie spójnego wyglądu wnętrz. Dlatego na www.twojemeble.pl znajdziesz promocje na całe kolekcje mebli. sprawdź

Działamy od 2003 roku

Sklep internetowy zakładaliśmy w 2003 roku. Dzisiaj jesteśmy największym meblowym sklepem online.

99% Klientów nas poleca

99% naszych Klientów pozytywnie ocenia zakupy zrobione w naszym sklepie

Doradzamy i inspirujemy

Jesteśmy do Twojej dyspozycji 7 dni w tygodniu. Zacznij chat lub zadzwoń. zadzwoń.