15 366 mebli od 63 producentów
22 000 opinii klientów
Internetowy Salon. Internetowe Ceny.

Jak zasadzić awokado z pestki? Poradnik krok po kroku

Zastanawiasz się, jak zasadzić awokado z pestki w domu? To banalnie proste, więc poradzi sobie z tym nawet początkujący ogrodnik. Poznaj prosty sposób i wskazówki dotyczące sadzenia awokado w domu!

Udostępnij:
Jak zasadzić awokado z pestki? Poradnik krok po kroku

Sposób na wyhodowanie awokado z pestki

Jak wyhodować awokado z pestki? Mamy na to metodę! Oto sprawdzone sposoby na wyhodowanie własnego awokado z pestki, które pomogą Ci w uzyskaniu pięknej, domowej roślinki. To oryginalne rozwiązanie, które z pewnością wyróżni Twój dom na tle innych. W końcu nie w każdej kuchni można spotkać taką ozdobę!

Niestety drzewko potrzebuje kilku lat, aby zaczęło wydawać owoce. Do tego czasu będzie jednak mimo wszystko perfekcyjnie zdobić stoły do kuchniDzięki temu w pomieszczeniu zapanuje przytulny i przyjemny klimat. 

istnieje kilka różnych metod na wyhodowanie awokado z pestki. Jednak zdecydowanie najpopularniejszą jest jedna z nich, która przewiduje wykorzystanie wykałaczek, słoika i odrobiny wody. To niezwykle szybki sposób, który nie wymaga zastosowania żadnych specjalistycznych narzędzi lub preparatów. Dzięki temu każdy może spróbować samodzielnie wyhodować awokado, które udekoruje zestawy mebli kuchennych.  

To właśnie w kuchni roślinka będzie miała najlepszą temperaturę, która jest niezwykle ważna dla jej prawidłowego rozwoju. Aby jej wykiełkowanie, rozwój oraz wydanie owoców było możliwe, należy zwrócić uwagę na wszelkie aspekty. Odpowiednie zasadzenie, profesjonalna pielęgnacja oraz zadbanie o dostęp do wody - wszystko to ma duży wpływ na stan tego małego drzewka.

Wyspy kuchenne marki KAM

Wyspy kuchenne marki KAM

Zasady sadzenia awokado z pestki

Poradnik sadzenia awokado z pestki pozwala upewnić się, że wszystko zostanie przeprowadzone tak, jak powinno. W przeciwnym wypadku starania mogłyby pójść na marne, a pestka zostałaby zmarnowana. Warto do tego etapu podejść na spokojnie, ponieważ jest on definitywnie najważniejszy dla późniejszego rozwoju rośliny.

Jesteś osobą początkującą w ogrodnictwie i nie masz pojęcia, jak się za to zabrać? Nie musisz się martwić - sadzenie awokado z pestki krok po kroku z pewnością sprawi, że proces ten przebiegnie po Twojej myśli. Zatem od czego należy zacząć? Najpierw otwórz awokado za pomocą noża, a następnie ostrożnie wyjmij pestkę. Musisz uważać, aby niechcący nie przeciąć jej na pół. Uważaj też, by nie skaleczyć się w dłoń!

Przygotuj 3 wykałaczki i wbij je na ukos w sam środek pestki. Upewnij się, że mocno się w niej trzymają i żadna nie wypada. Tak przygotowaną pestkę włóż do szklanki z wodą tak, aby wykałaczki opierały się na naczyniu. Niezwykle ważne jest, aby pestka była delikatnie zanurzona w wodzie. W przeciwnym wypadku proces sadzenia awokado z pewnością się nie uda.

Na koniec wystarczy być cierpliwym i spokojnie obserwować sadzonkę każdego dnia. Dzięki temu można być pewnym, że wszystko rozwija się tak, jak powinno. Po upływie mniej więcej 7 tygodni, na pestce powinny zacząć pojawiać się malutkie pędy. Jednak wszystko zależy od danej pestki, jej stanu oraz jakości. Jeśli pestka, którą wykorzystaliśmy była zbyt sucha, nie uda się z niej wyhodować młodej roślinki.

Gdy pojawią się już korzenie, będzie to oznaczać, że wszystko przebiegło po Twojej myśli. Od tego momentu skórka pestki zacznie się złuszczać i powoli będzie się tworzyć młody pęd. Gdy roślina osiągnie od 10 do 15 cm, możesz posadzić ją do doniczki ze żwirem oraz ziemią kompostową. Na górę dołóż odrobinę gleby i włóż w nią pestkę tak, aby czubek lekko wystawał.

Meble kuchenne Halmar

Meble kuchenne marki Halmar

Pielęgnacja młodej rośliny awokado

Wiele osób uważa, że pielęgnacja rośliny awokado z pestki jest niezwykle skomplikowana. Wbrew pozorom zadbanie o takie małe drzewko jest banalnie proste. Dzięki temu może je hodować nawet osoba bez specjalistycznych umiejętności ogrodniczych.

Przede wszystkim należy pamiętać o regularnym wymienianiu wody podczas kiełkowania. Dlaczego jest to aż tak ważne? Brudne i nieświeże naczynie jest miejscem rozwoju bakterii i grzybów. Mogą one spowodować gnicie pestki już na początkowym etapie jej rozwoju. Po przesadzeniu awokado do doniczki także należy regularnie je podlewać. Roślina z pewnością odwdzięczy się nam za to pięknym i zdrowym wyglądem.

Warto także raz na jakiś czas delikatnie skracać łodygę. Znacznie pobudzi to całą roślinę do rozwoju, dzięki czemu będzie ona rosła w ekspresowym tempie. Już po krótkim czasie ujrzysz mnóstwo bocznych pędów oraz liści. Z tego względu nie należy bać się przycinania awokado - wbrew pozorom krótsza roślina będzie rozwijała się jeszcze lepiej.

Roślina wymaga odpowiednio wysokiej temperatury oraz dostatecznej ilości światła. Warto postawić ją w miejscu, w którym każdy będzie o niej pamiętał. Dzięki temu regularne podlewanie nigdy nie wymknie Ci się spod kontroli. Kuchnie na wymiar są w dzisiejszych czasach tworzone w nowoczesnym i eleganckim stylu. Warto ocieplić takie wnętrza za pomocą oryginalnej rośliny na parapecie.

Kolekcja Eco Line

Kolekcja Eko Line

Triki na skuteczne zasadzenie awokado z pestki

Praktyczne metody hodowli awokado z pestki sprawiają, że jest to niezwykle proste zadanie. Aby roślina rozwijała się jak najlepiej, należy ją najpierw odpowiednio zasadzić. Poznaj skuteczne triki, dzięki którym już w krótkim czasie będziesz cieszyć się doskonale wyglądającą rośliną.

Przede wszystkim należy zacząć od wyboru perfekcyjnej pestki. Postaw na dobrej jakości awokado, które nie będzie posiadało żadnych plam. Po ostrożnym wyjęciu pestki oczyść ją dokładnie z miąższu i poczekaj, aż delikatnie wyschnie. Aby ułatwić proces kiełkowania, możesz następnie włożyć ją do letniej wody. Dzięki temu łupina zacznie delikatnie pękać, a proces kiełkowania zajdzie znacznie szybciej.

Podczas sadzenia większej rośliny, lepiej jest wybrać większą doniczkę. Nigdy nie wiadomo, w jakim tempie awokado będzie się rozrastać. Z tego względu zapewnij mu wystarczającą ilość miejsca. Do doniczki warto dodać odrobinę nawozu, co pozytywnie wpłynie na dalszy rozwój. Krzesła do kuchni pozwolą Ci na cierpliwe obserwowanie efektów swojej pracy.  Wybierz te wygodne! W końcu warto zadbać o swój komfort i wygodę.Zaufało nam ponad 300 000 klientów
Zaczynaj zakupy mebli u nas i oszczędzaj czas kupujac meble on-line
99% Klientów nas poleca
To średnia z 11 000 opinii zadowolonych klientów
Doradzamy i inspirujemy
Nasi specjaliści pomogą Ci wybrać idealne meble. Zacznij chat lub zadzwoń. zadzwoń.