15 366 mebli od 63 producentów
22 000 opinii klientów
Internetowy Salon. Internetowe Ceny.

Jakie krzesło do biurka?

Bez dobrze dopasowanego krzesła, trudno liczyć na komfortową, bezproblemową pracę przy biurku. Niezależnie od tego, jaka jest jej specyfika. W dość krótkim czasie pojawia się bowiem wtedy uporczywy ból i dyskomfort, który nie pozwala w pełni skupić się na realizowanych obowiązkach. Żeby uniknąć tego typu problemów, warto kupić krzesło, które spełni szereg istotnych kryteriów.

Te natomiast związane są przede wszystkim z odpowiednim komfortem siedzenia, zależnym między innymi od właściwego podparcia kręgosłupa, jak również obecności przydatnych mechanizmów regulacyjnym. Pozwalają one dopasować fotel do własnych przyzwyczajeń i wymagań. 

Czy takie krzesło do biurek w ogóle istnieje? Jak najbardziej! Co więcej, takich mebli jest sporo. Trzeba jednak wiedzieć, jak je znaleźć i odróżniać od całej masy produktów, które stanowią ich przeciwieństwo. Mamy nadzieję, że poniższy tekst rozwiąże ten problem.

Udostępnij:
Jakie krzesło do biurka?

Jak wybrać krzesło do biurka?

Biorąc pod uwagę wspomniane kryteria, do zakupu krzesła do biurka należy podejść kompleksowo. Oznacza to, że konieczna będzie analiza wszystkich kluczowych kwestii oraz parametrów, które mogą mieć wpływ na ostateczną decyzję. Jak bowiem wiadomo, na rynku dostępnych jest cała masa konstrukcji, zróżnicowanych pod wieloma względami. Bez ich dokładniejszej analizy łatwo więc kupi coś, co okaże się po prostu niewygodne. Poniżej wskazujemy kwestie zdecydowanie najważniejsze.

  • Regulacja poszczególnych elementów. Krzesło biurowe powinno dostosowywać do różnych użytkowników. Pozwalają na to mechanizmy regulacji, przy pomocy których możemy zmienić na przykład wysokość siedziska, kąt nachylenia oparcia czy też pozycję podłokietników. Dzięki temu fotel biurowy umożliwi przyjęcie najwygodniejszej pozycji, co oczywiście przełoży się na wyższy komfort pracy.

  • Parametry techniczne. Wymienić należy tu nie tylko wymiary (które trzeba dopasować do stanowiska i biurka), ale też maksymalny udźwig, który wskazuje, jak duży ciężar jest w stanie „unieść” krzesło. Zwrócenie uwagi na tego typu kwestie sprawi, że unikniemy ewentualnych błędów decyzyjnych i złego dopasowania.

  • Wykonanie. Jest to pojęcie bardzo szerokie, zależne do wielu elementów. Przede wszystkim warto zastanowić się nad tym, czy lepszym wyborem będzie krzesło z kółkami czy też na płozach bądź standardowych nogach. W pierwszym przypadku możemy liczyć na sporą mobilność i swobodę ruchów, z drugiej natomiast na większą stabilizację. Wpływ na ostateczny wybór ma także biurko, a mówiąc dokładniej, jego położenie i kształt.

Jeśli zależy nam na skutecznym podparciu kręgosłupa, warto celować w krzesła do biurek, które zostały wyposażone w poduszki znajdujące się pod karkiem i odcinek lędźwiowym. Dzięki nim generowane obciążenie jest mniejsze, nawet podczas długotrwałego siedzenia przy biurku.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? Spore znaczenie mogą mieć wszelkiego rodzaju dodatki, takie jak system wentylacji, mechanizm TILT lub Multiblock, czy też wbudowany masażer. Nie bez znaczenia jest również solidność stelaża krzesła. Musi on wyróżniać się odpowiednią wytrzymałością mechaniczną. W przeciwnym wypadku fotel dość szybko ulegnie uszkodzeniu.

  • Materiały. One także muszą być wytrzymałe i odporne na wpływ wszelkich czynników zewnętrznych. Do tego należy dodać maksymalną wygodę, istotną zwłaszcza dla osób, dla których biurko to najważniejsze miejsce pracy. Biorąc to pod uwagę, dobrym wyborem mogą okazać się krzesła ze skóry naturalnej lub ekologicznej, a także z dodatkowo wzmacnianych tkanin. Sporą popularnością cieszy się krzesło tapicerowane, które nie tylko jest wygodne i wytrzymałe, ale też bardzo atrakcyjne pod względem wizualnym.

A jeśli już o designie mowa, warto podkreślić, że producenci zazwyczaj starają się dostosować do potrzeb możliwie jak najszerszej grupy odbiorców. Efektem tego są krzesła przygotowywane w różnych stylach.

Bardzo ciekawy może okazać się chociażby fotel skandynawski, wyróżniający się spokojnymi, stonowanymi kolorami, a także użyciem naturalnych materiałów (np. drewna). Sporą popularnością cieszą się też krzesła nowoczesne i klasyczne, cenione przede wszystkim za elegancję. Oczywiście w sklepach nie może zabraknąć również miejsca na modele kierowane do konkretnych klientów. Wymienić możemy więc fotel gamingowy, młodzieżowy czy specjalistyczny.

Ergonomiczne krzesło do biurka

Jeśli fotel ma służyć głównie do pracy, powinien być nie tylko wytrzymały i solidny, ale też ergonomiczny. Co to znaczy? Krzesła określane tym mianem spełniają szereg kryteriów, które są zapisane między innymi w przepisach BHP. Istnieją po to, aby zapewnić pracownikom dostęp do odpowiednio dostosowanego wyposażenia, które okaże się maksymalnie komfortowe i bezpieczne. 

To pracodawca musi zadbać o to, by fotele użytkowane w firmie były ergonomiczne. Powinien więc znać podstawowe zasady. Te natomiast związane są między innymi z należycie przygotowaną konstrukcją, która z jednej strony musi być stabilna, a z drugiej pozwalać na zachowanie naturalnych kątów ułożenia ciała. W ten sposób obniżany jest nacisk na kręgosłup, który mógłby prowadzić do bólu i dyskomfortu.

Na co jeszcze zwrócić uwagę? Głównie na obecność mechanizmów regulujących ułożenie poszczególnych elementów krzesła, a także na gwarancję przyjmowania pozycji niewymuszonej. Ułożenie ciała musi być więc naturalne. Na szczęście na rynku nie brakuje krzeseł ergonomicznych, które doskonale spełniają wszystkie wymienione zasady.

Odpowiedni dobór krzesła do pracy 

Przed zakupem konkretnych produktów należy pamiętać o tym, jak ważne jest właściwe dostosowanie krzesła do własnych potrzeb. Zakup pierwszego lepszego produktu to proszenie się o problemy, związane między innymi z dyskomfortem i bólem powodowanym przez zbyt długie przebywanie na źle dopasowanym siedzisku. Do tego dojść może jeszcze przedwczesne uszkodzenie konstrukcji fotela. Między innymi z tego powodu nie warto decydować się na konstrukcje najtańsze. Zazwyczaj powstają one z materiałów niskiej jakości, przez co szybko wymagają wymiany.

Żeby więc ostateczna decyzja okazała się prawidłowa, trzeba najpierw dokładnie przeanalizować kwestie, o których mowa była do tej pory. Konstrukcja fotela, istotne parametry techniczne, użyte materiały i zaimplementowane funkcje – wszystko to ma wpływ na komfort siedzenia.

Oczywiście nie bez znaczenia jest tez design. Najlepiej dopasować go do aranżacji wnętrza i stylu pozostałych elementów wyposażenia. Biały fotel idealnie pasuje do pomieszczeń nowoczesnych, modele czarne i ciemnobrązowe nadają całości dodatkowej elegancji, natomiast zieleń i granat świetnie komponuje się we wnętrzach skandynawskich.

Pewnym wyznacznikiem jakości dostępnych produktów będzie również renoma producenta. Decydując się na model uznanej firmy, zyskujemy większą gwarancję, że okaże się on odpowiednio wygodny i wytrzymały. 

Rozkładane biurko Work Concept, Lenart

Rodzaje krzeseł biurowych

Proces wyboru najlepszego fotela można znacznie skrócić, decydując się wyłącznie na produkty z konkretnej kategorii. W ten sposób w znaczący sposób zawęzimy katalog, co ułatwi podjęcie ostatecznej decyzji. Właśnie z tego powodu warto pokrótce scharakteryzować najważniejsze typy konstrukcji, jakie można znaleźć na rynku.

  • Krzesło do biurka bez kółek – zazwyczaj jest osadzane na płozach, które gwarantują wysoką stabilność i dobre podparcie. Na takie rozwiązanie dobrze jest się decydować się wszędzie tam, gdzie wolna przestrzeń utrudnia przemieszczanie się na koła. Krzesła do biurka bez kółek pozwolą również uchronić wrażliwą podłogę przed zniszczeniami.

  • Fotele na kółkach – cenione są za wysoką mobilność, która zdecydowanie ułatwia przemieszczanie się w przestrzeni biurowej. Zawsze warto decydować się na wygodne krzesła do biurka, których koła zostały wykonane z wysokiej jakości materiałów. Najlepiej takich, które nie rysują podłogi i są stosunkowo ciche.

  • Krzesła dedykowane – jest to bardzo szeroka kategoria produktowa, w której znaleźć można modele gamingowy, kierowane do pracowników biurowych czy też specjalistów. Konstrukcje dedykowane są specjalnie dostosowywane do potrzeb konkretnych grup użytkowników. Zarówno pod względem designu, jak i konstrukcji oraz dodatkowych rozwiązań. Wśród nich wymienić można na przykład dodatkowe poduszki pod kark i odcinek lędźwiowy (spotykane głównie w krzesłach dla graczy) czy też system wentylacyjny.

Do tego dochodzą wspomniane już krzesła do biurka młodzieżowe, które także są bardzo często spotykane na rynku. Jak więc widać, każdy jest w stanie znaleźć coś dla siebie.

Na co zwrócić uwagę kupując krzesło do biurka?

Poza analizą wspomnianych wcześniej parametrów i funkcji, wiele przydatnych informacji przynieść mogą również opinie użytkowników poszczególnych foteli. Często dzielą się oni swoimi doświadczeniami, a także wskazują ich mocne oraz słabe strony.

W ten sposób jeszcze przed zakupem możemy dowiedzieć się, czy konkretne krzesło faktycznie jest warte zainteresowania czy może lepiej postawić na coś innego. Wszystko to zdecydowanie ułatwi podjęcie ostatecznej decyzji.

Krzesła do biura >Zaufało nam ponad 300 000 klientów
Zaczynaj zakupy mebli u nas i oszczędzaj czas kupujac meble on-line
99% Klientów nas poleca
To średnia z 11 000 opinii zadowolonych klientów
Doradzamy i inspirujemy
Nasi specjaliści pomogą Ci wybrać idealne meble. Zacznij chat lub zadzwoń. zadzwoń.